| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani si sunt in clasa a 7.In clasa este o fata draguta de care imi place si cu care ma inteleg bine, ne distram si chiar as vedea o relatie cu ea.Chestia e ca eu sunt foarte timid si cand vine vorba de chestii romantice ma cam blochez.As vrea sa imi dati niste sfaturi pentru ca daca vreau sa fiu impreuna cu ea trebuie sa ii spun pana la urma si nu stiu cum (sincer as vrea sa faca ea primul pas). Deci va rog dati-mi niste sugestii.

Răspuns Câştigător
| Elenina356 a răspuns:

Buna. Ai putea sa o inviti printr-un mesaj pe Facebook sau pe orice alta retea de socializare (pentru a evita o posibila ipostaza neplacuta, cum ai zis ca esti timid). O poti invita la un suc sau la un film. Important e sa petreceti putin timp doar voi 2. La sfarsitul intalnirii i-ai putea spune ca iti face placere sa stai cu ea si ai vrea sa fiti mai apropiati. Succes!

1 răspuns:
| Cosmin1983c a răspuns:

La anii astia mai fac si fetele primul pas. dar pentru aia fa tu primul pas.