| TasKafa10 a întrebat:

Am 22 de ani, sunt virgina si m-am hotarat sa-mi incep viata sexuala. Suntem de un an si jumatate impreuna. El nu a mai "avut" nici o virgina pana acum si imi este putin teama ca poate fara sa vrea imi face rau. Ce sa fac? Vreau sa stiu cat mai multe. **FUNDA**

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Atata timp cat tu esti dornica si folositi prezervativ, nu are ce rau sa iti faca.

| ROB3RT89 a răspuns:

Buna,
A stat el un an jumate pe "uscat"?
Bun baiat, tine de el, rar gasesti asa ceva.
Daca are ceva experienta, nu are ce rau sa-ti faca.
O sa te doara putin si gata.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ROB3RT89):

"Bun baiat" Mai degraba dus cu pluta. Daca ea are 22 el are mai mult (in majoritate relatiilor cel putin e asa ) si la varsta asta stai atata dupa una? Ceva nu miroase a bine.

| ROB3RT89 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu as sta nici o luna, dar se pare ca s-au nimerit amandoi...

| RAY a răspuns:

Ce rau sa isi faca? acolo e himenul care va fi penetrat si va fi sange da, durerea vine din creier deci daca isi face dex oral placerea e mai puternica ca durerea desi nu te va durea, apropo rar baiat 1 an si jumatate pe uscat.

| corbulalbrosu a răspuns:

Sa ai incredere in experienta lui sexuala dobandita pana in prezent. In mod logic fiecare barbat se comporta cu mai multa atentie si tandrete cu o ''fetita'' virgina. Multa sanatate!

| Freya1 a răspuns:

Atata timp cat are grija foloseste preludiu si lubrifiant in afara de durerea normala care o ai nu cred ca ar avea ce sa ti se intample.

| sofisis a răspuns:

Nu are ce sa iti faca rau...

| HazelEyes77 a răspuns:

Nu ti mai face atatea griji si probleme degeaba...nu are cum sa ti faca rau chiar involuntar. Normal o sa doara prima oara dar nu atat de rau cum te astepti. Nu trebuie sa fii incordata, ci trebuie sa te relaxezi si sa te lasi in voia simturilor. Esti cu baiatul pe care il iubesti si e normal sa va bucurati si de partea fizica a relatiei. Cere i sa fie tandru si sa aiba rabdare si lasati lucrurile sa vina de la sine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Poate fara sa vrea imi face rau"Ma indoiesc.

| Boss_Ionut_1999 a răspuns:

Nu te cred.