| KlanDestinN a întrebat:

Am aproape 14 ani si sunt clasa a. 7, mie imi place foarte mult de o fata de la mine din clasa si nu stiu ce comportament sau ce gesturi sa am ca sa inteleaga ca o iubesc /o plac. si daca nu intelege din gesturile mele ca o plac ce pot face, va rog ajutatima

Răspuns Câştigător
| DamnKid a răspuns:

Ok. Măcar a-ți vorbit vreodată? laughing Nu ai precizat dacă a-ți vorbit sau nu, deci nu îți pot răspunde sigur pe această întrebare. În primul rând dacă a-ți vorbit vreodată -din greșeală- ar trebui să aduci vorba sau s-o întrebi ce i-ar plăcea să primească cadou sau ce îi place ei de obicei să facă, etc, etc... Poți să încerci cu gesturi clasice, deschizându-i ușa când este nevoie, făcând-o să râdă, când mai vorbește cu alți colegi și aveți un subiect comun bagă-te și tu în vorbă cu ei pentru a te remarca, încearcă să dai răspunsuri cât mai inteligente pentru a vedea că ești un băiat cu capul pe umeri. Baftă să o cucerești pe fată! Și nu te zgârci la o conversație cu ea, încearcă să aduci vorba de mai multe subiecte fă-o să mai vrea să stea de vorbă cu tine, să fie o plăcere, așa o să aibă o simpatie aparte față de tine ca și coleg, ca și prieten sau chiar și mai mult de atât.

3 răspunsuri:
| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns:

Spune i.Sa nu iti para rau mai tarziu daca nu o vei face.

| Lawliet14 a răspuns:

Cel mai bine e sa ii spui! Si parerea mea.

| grab a răspuns:

Spune-i asta cand sunteti mai singurei asa si vezi cum reactioneaza. cand e vreo ocazie cumpara-i un mic cadou cu un simplu "esti frumoasa, pentru tine am luat asta!" si ai sa vezi ca o sa aprecieze. happy