| tania_3947 a întrebat:

Plz...in clasa la mine este un baiat carel plac. nu stiu daca el ma place. dati-mi un sfat cum prin ce gesturi sai arat ca il plac...numai s nu-mi spuneti ca sa-i zic asta crying( am mare nevoie

Răspuns Câştigător
| BlackHorse a răspuns:

Salut. De la un simplu motiv, se poate ajunge la ceva foarte frumos happy, si imediat iti voi spune cum. In primul rand ii ceri ajutorul : nu stii ceva la mate, ai nevoie de un caiet pentru o lectie etc., iar dupa ce te-a ajutat ii multumesti cu un pupic pe obraz si vezi cum reactioneaza. Dupa pupic uita-te in ochii lui si zambeste. Daca da spre retragere, retrage-te si tu, iar in pauze... cand treci pe coridor eventual, creeaza un contact vizual si vezi cum reactioneaza : baga privirea in pamant, te urmareste cu ochii si zambeste... depinde de fiecare happy. Dupa care o convorbire singuri ( daca nu e posibil atunci merge si pe mess, dar recomand "face to face" ) despre acel pupic : "Te-ai suparat ca ti-am dat un pupic?". Si vezi cum raspunde. Sper sa iti fie de folos si daca apare o situatie noua in care nu te descurci revino si rezolvam. Bafta

7 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Da'te la el.nu stiu daca e bine, nu'tsi garantez ca functsioneaza, dar eu asa as face happy

| Paula007 a răspuns:

In ce clasa esti?

daca baiatul asta iti este coleg, inseamna ca o sa-l mai ai in clasa ta cel putin 1 an, poate chiar 2.gandeste-te la asta inainte sa-l abordezi : in cazul in care o sa se termine prost/urat toti colegii tai vor afla ce s-a intamplat intre voi, si nu numai ca el te va evita si te va trata urat, dar ai putea sa te gasesti in fata unor barfe rautacioase, si glume proaste din partea celorlalti colegi ai tai.adolescentii au tendinta sa sanctioneze intotdeauna un membru dintr-o " relatie " si daca tu esti mai timida, sau mai cuminte, tu vei fi cea afectata si nu el.nu pot sa-ti zic cum va evolua situatia ta, dar incearca sa fii obiectiva in decizia ta, daca el merita sau nu riscul asta. incearca sa te concentrezi pe studiile tale, si la finalul scolii, daca inca mai ai aceleasi trairi emotionale, abordeaza-l. vei fi mult mai "matura" tongue

| nicusor19 a răspuns:

Incearca sa stai mai mult cu elhappy

| ChristianAthletikتايلور a răspuns:

Apropie-te de el si incearca sa vorbesti cat mai mult cu el. poate si el te place.

| andreea_4134 a răspuns:

Poi intreaba`l pur si simplu. Vorbeste cu el fata in fata, spune-i ca il placi si intreaba-l daca acest sentimen este reciproc.

| Keno a răspuns:

In pauze cand il prinzi prin clasa cand sta in banca, mergi langa el si il intrebi ce mai face? si pe urma intreaba-l ceva legat de scoala si dupa aceea propune-i sa vina cu tine afara... si de acolo trebuie sa-ti vina si tie idei. Foloseste-ti farmecul... doar esti fata happy