| Eyeless a întrebat:

am de mult timp o problema cu ghinionul, de cand ma stiu. In ultimele luni a devenit deja prea enervanta. Nu stiu daca mai sunt multi care trec prin situatia mea dar e foarte nasol oricum. Nu o spun doar eu, destul de multe persoane pe care le cunosc sau imi sunt prieteni imi spun ca am ghinion. Daca va intrebati la ce am ghinion, in TOT :, nici nu stiu de unde sa incep, in viata, in dragoste, la bani, la liceu etc. Am incercat cu jocurile de noroc, clar, nu sunt pentru mine. Cand incerc seara, sa ma deconectez de la tot si sa imi petrec o ora, doua la PC.Speram sa pot sa ma relaxez si sa uit de tot,cand am timp sa ma bag pe jocurile online, intru doar ca se joaca si prietenii mei si aici, ghinion peste ghinion. Ma enervez foarte repede din motive, aparent, neinsemnate. Ca urmare ma cert cu aproape toata lumea cu care vorbesc. Plus ca nimic din ceea ce fac nu imi iese bine niciodata.Puteam sa va scriu si mai multe intamplari, daca nu credeti ca sunt ghinionist, dar nu mai am timp acum. Uneori cred ca universul vrea sa imi spuna prin aceste lucruri ca nu mai am ce sa caut pe lumea asta. Stiu ca suna ciudat dar trebuie sa ma descarc si eu undeva rolling on the floor.
Pot sa scap cumva de ghinion? Sau o sa raman cu aceasta aura minunata' de energie negativa toata viata?
Va rog sa scuzati categoria si eventualele greseli gramaticale!
Va multumesc daca ati avut rabdarea sa cititi tot si pentru posibilele raspunsuri!

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tu iti atragi ghinionu, trebuie sa gandesti pozitiv sa iti fie bine

| ksuper31 a răspuns:

Sacrifică ceva.

| justanotheruser99 a răspuns:

Nu există ghinion! Doar zile proaste, la unii mai multe, dar mna... Ce sa faci? In fine... Totul tine de mentalitate si anume daca gândești pozitiv, nu te prea afecteaza lucrurile "ghinioniste". Deci, un sfat ar fi sa fii optimist, nu te enerva din chestii mărunte iar daca te ajuta cu ceva, jocurile de noroc sunt o făcătură, adică nu prea ai sanse sa castigi, ei bine poate una la un miliard. In fine mult succes, iar daca mai ai nevoie de ajutor/ sfaturi nu ezita sa îmi scrii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din ce vad eu aici tu ai o problema serioasa si asta cu ghinionul e doar in capul tau. Trebuie doar sa fi mai linistit, sa nu mai fi asa agitat si totul va merge ok.

| Cσcσ a răspuns:

Salut!
Gresesti total. Universul nu lucreaza impotriva ta. Prin gandirea pe care o ai, iti atragi singur ghinionul.
Trebuie sa-ti iese din cap cuvantul "ghinion", pentru ca asa ceva nu exista. Exista doar gandirea ta care atrage totul. Te-ai concentrat pe acest "ghinion" si asta ti se si intampla.

| OMFGConrad a răspuns:

Eşti tu doar pesimist şi vezi doar răul în toate.
"Uneori cred ca universul vrea sa imi spuna prin aceste lucruri ca nu mai am ce sa caut pe lumea asta." -> nu te mai victimiza în halul ăsta. Probabil de asta nu ai succes la femei şi în alte domenii. Universul are alte treburi decât să stea cu ochii pe tine. laughing)
"Sau o sa raman cu aceasta aura minunata' de energie negativa toata viata?" - Dacă continui să gândeşti aşa, vei rămâne aşa, nimic mai simplu.
Baftă la schimbat modul de gândire!

| AnonimulAK47 a răspuns:

Nu există ghinion.Ai doar niște nereușite.Probabil ai avut multe reușite înainte de asta.
Ai greșit categoria appwinking