| NoNameMike a întrebat:

Am ejaculat pe pieptul iubitei mele. Ea apoi s-a dus sa se spele doar pe piept. Mi a zis ca a dat tot jos cu apa, apoi s-a sters cu un prosop. Dupa asta s-a mai spalat odata pe tot corpul si dupa s-a sters cu prosopul cu care s-a sters pe piept si la vagin. Dupa asta s-a mai spalat inca o data de frica si si a dat cu jetul de apa practic inspre vagin. Exista vreo posibilitate ca ea sa fie insarcinata? Stiu ca pare amuzant sau stupid dar ieri si azi i-a fost rau si febra dar se poate sa fie si din cauza ca a stat in aerul conditionat.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Tu ai auzit de cuvantul PARANOIA. In primul rand pentru a putea sa ramana insarcinata o fata aceasta trebuie sa fie in mod OBLIGATORIU in perioada acelor 5-6 zile de fertilitate a CICLULUI MENSTRUAL, fiidca in caz contrar, daca sexul/joaca aavut loc in afara perioadei fertile este IMPOSIBIL sa ia nastere o sarcina chiar si daca sperma ar fi fost ejaulata in vaginul ei si nu pe piept. De asemenea in zilele primelor 2-3 saptamani de dupa contactul sexual este IMPOSIBIL sa apara asa numitele ""SIMPTOME DE SARCINA"" fiindca asa ceva NU EXISTA. Pentru starea de rau si de febra sa foloseasca un pahar de...apa rece cu care sa se spele pe fata pentru a setrezi la realitate. Multa sanatate!

8 răspunsuri:
| Alexuta921 a răspuns:

Cauta nasi sa fi sigur! laughing

| NoNameMike explică (pentru Alexuta921):

Stiu ca e absurd dar v am zis ca azi ii e ft rau si ma sperie

| Alexuta921 a răspuns (pentru NoNameMike):

Nu intra in panica man fa-i un test de sarcina. happy
Cati ani ai?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Alexuta921):

Tu esti oare in stare/capabila sa iti dai seama de imbecilitatea indemnului/propunerii tale? de a efectua un test de sarcina dupa trecerea a 1-2 zile de la data intretinerii sexului? Exact asta ma intreb si eu,, Cati ani ai? "" dar aceasta intrebare se refera la tine...d-ra. laughing Pentru a nu ramane proasta in continuare si a nu mai persista in a da asemenea indemnuri idioate, te invit sa citesti in ce mod/conditii, se poate efectua un test de sarcina al carui rezultata sa fie CORECT. Rezultatul corect, exact si 100% precis al testul de sarcina pe baza analizei sangvine se poate obtine in cazul in care testul este efectuat dupa trecerea a minim 11-12 zile de la intretinerea ultimului act sexual neprotejat, sau de la data ovulatiei daca acesta poate fi precis determinata. De regula testul beta-hCG pentru a avea rezultatul valabil/valid si 100% sigur/corect se efectueaza cel mai devreme cu maxim 1-2 zile inainte de data calculata a urmatoarei menstruatii. Deci in cazul tau testul beta-hCG se poate face fara nici-o restictie si este si singurul test acceptat si recunoscut de orice medic ginecolog. Pentru ca rezultatul testul de sarcina pe baza urinei sa fie 100% garantat si corect, acesta se poate face incepand din a 8-a zi de intarziere fata de ziua calculata de pornire a menstruatiei. Doar daca exita o sarcina instalata in uter aceasta va produce hormon hCG si numai/doar in acel moment se atinge CONCENTRATIA MINIM DETECTABILA de hormon hCG in urina. Daca acest prag minim detectabil (CMD) nu este atins, atunci rezultatul in mod invariabil va fi NEGATIV chiar daca exista o sarcina instalata, fiindca aceasta (adica sarcina) inca nu a produs cantitatea minima de hormon hCG care sa fie suficienta pentru a fi detectata de catre reactivul din tester.

| Alexuta921 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Zise sexologu p**i.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Alexuta921):

Fiecare are dreptul sa aiba si sa-si exprime propria parere. Dar teanunt pentru a sti foarte precis ca imbecilitatea si retardul tau sunt mostenite genetic "draga" mea d-ra. rolling on the floor laughing

| Alexuta921 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Imbecil esti tu cu tactu.

Răspuns utilizator avertizat