| anonim_4396 a întrebat:

Am fac 15 ani peste 3 luni, si vreau sa stiu daca e un semn cum ca ai sperma sau când iti vine.Nu m-am masturbat decat atâta vreau sa stiu un semn fiindca nu sunt dezvoltat! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Emilian65 a răspuns:

Pana la 15 ani trebuia sa ai semne de aparitia spermei. Cel mai interesant semn este "harta" de pe chiloti sau pijama, ce se produce in timpul noptii.

4 răspunsuri:
| TSO7 a răspuns:

Deci vrei să știi dacă ai spermă? Cel mai sigur e să te masturbezi, dar în general la vârsta ta, sigur ai. Apariția spermei nu este influențată de dezvoltarea trupului, dacă te referi la înălțime, greutate, dacă asta te îngrijorează.

| mihai69 a răspuns:

Nu, nu e niciun „semn"; după o vreme e posibil să ai poluții (ejaculări spontane în timpul somnului), dacă nu „golești rezervorul" prin act sexual sau masturbare.

| doctorandus a răspuns:

Daca pana la 15 ani nu ai ejaculat niciodata ar fi cazul sa intrebi un medic cum sta treaba.

| gab0ru a răspuns:

Daca o sa te masturbezi o sa.ti dai seama happy.