| Helsing18 a întrebat:

Am facut-o neprotejat cu prietena mea cam acum 3 saptamani si nu am ejaculat in ea.In ultima perioada adica 3 luni de zile i-a venit menstruatia numai la 31 de zile iar luna aceasta exact la fel, pe 12 mai precis adica asta e a 3-a zi de menstruatie.Nu cred ca mai e cazul sa ma gandesc la vreun risc de sarcina nu? Merci anticipat!

11 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Riscuri nu mai sunt deloc.

| NoSmile a răspuns:

Buna!
Nu e insarcinata!
Atata timp cat inca mai exista ciclu, nicio sansa sa fie insarcinata.
Desi, sunt si femei care au ciclu in primele luni de sarcina, doar ca in cantitati mai mici, de culoare mai inchisa si dureaza 2-3 zile.
Dar in cazul de fata nu cred ca este asa!
Aveti grija de voi!

| pietrean a răspuns:

Presupunand ca ai 18 ani(deduc din nike name),sper ca stii cum si cand,trebuie sa intretii relatii sexuale, fara sa ai probleme, temeri. SAU NU?
Stii cand este perioada fertila, cat poate trai un ovul, un spermatozoid, care sunt riscurile unui act sexual neprotejat?

| CHIP124 a răspuns:

Nu nu e risc de sarcina, adica n-are cum sa fie sarcina sunt sigur cel putin 98, 25% big grin

| Yoman1000 a răspuns:

Sunt sanse mici

| Yoman1000 a răspuns:

Data viitoare pune-ti prezervativ. Stiu ca nu e aceeasi placere, dar totusi nu risti! laughing)

| NoSmile a răspuns (pentru Yoman1000):

Sunt curioasa: ce simti atunci cand o faci cu prezervativ, si cand o faci fara? Adica, care-i diferenta? Tot acolo intra laughing

| Yoman1000 a răspuns (pentru NoSmile):

E putin diferit! Placerile tot exista dar sunt mai intense fara prezervativ! Oricum nu e acelasi lucru! Dar sigur pentru acea placere in plus poti incurca treaba! laughing)

| NoSmile a răspuns (pentru Yoman1000):

Am inteles!
Unii se chinuie sa faca copii, iar altii ii fac vara sa vrea.
Se mai intampla!
Multumesc de explicatie!

| ellyyssa a răspuns:

Trebuie sa te gandesti fata poate sa ramana insarcinata si pe menstruatie

| pietrean a răspuns (pentru ellyyssa):

Odata venita menstruatia, nu mai poate ramane insarcinata, deoarece ovulul eliminat cam acum 10-14 zile, a murit de mult. Ovulatia se produce cam in jurul mijlocului ciclului menstrual, adica ar fi pericol 4-5 zile, in mare. Ovulul traieste doar 1-2 zile, iar spermatozoizii doar 3-5 zile.