| AndreyDeyu a întrebat:

am nevoie de ajutor am cunoscut o fata pe internet care sta in Bucuresti si chiar imi place de ea, dar si ei ii place de mine chiar daca eu stau in Deva azi am vorbit cu ea la telefon si mi-a spus ca ii e frica sa nu pateasca cum a patit cu altii, iar eu nu stiu ce sa ii spun mai zice ca sunt prea "mic" dar eu am 14 ani iar ea are 15 si o iubesc mult de tot si nu as vrea sa o pierd.Imi puteti spune va rog ce sa fac? Multumesc

Răspuns Câştigător
| cookyeh a răspuns:

Nu ai cum sa iubesti o persoana daca nu ai intalnit-o niciodata. Inca esti copil, si probabil nu ai intalnit dragostea adevarata. Pana implinesti 18 ani si iei carnetu, nu prea poti face nimic, decat daca ai noroc. Eu zic sa te cumintesti, si sa gasesti o persoana din viata ta de zi cu zi. Bafta!

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Iubiti-va ca orbii!

| ImLost a răspuns:

O sa te gandesti la ea cateva zile/saptamani, iar dupa totul o sa se raceasca. nu o sa mai simti nimic pentru ea. ( ca sa iubesti pe cineva trebuie sa o vezi in realitate in primul rand) sa fii alaturi de ea. sa vb fata in fata nu prin telefon/net.

| Darkangel13 a răspuns:

Dupa cum a spus si cookyeh este imposibil sa iubesti o persoana cu adevarat doar dupa putina conversatie pe mess si la telefon.Esti la varsta la care crezi ca tot ce zboara se mananca. In fine. In alta ordine de idei daca chiar vrei sa iti gasesti o iubita, te-as sfatuii sa iti dezvolti viata sociala si asta o poti face interactionand cu cat mai multe persoane straine, in loc sa pierzi timpul in fata pc-ului si sa te gandesti la fata din Bucuresti care e foarte departe de tine, mai bine iesi cu prietenii si incearca sa iti maresti grupul de prieteni si asa o sa iti gasesti o fata potrivita pentru tine. Dragostea nu se rezuma la mess facebook si altele.