| Dolidut a întrebat:

Am o colega pe care o plac si si ea ma place(aproape sigur) si ne cunoastem de 8 ani si suntem prieteni buni.
Daca i-as cere prietenia si mar refuza nu am mai fi prieteni?
Ce as putea sa fac?
Astept raspunsuri

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

8 ani? Nu te grabi, mai stai in 5-6. Ce rost are?
Stii ce e ciudat? Ca timpul perfect pana la o decizie este sub 8 secunde. Daca dureaza mai mult nu o mai iei sau se schimba decizia...
Tu nici dupa 8 ani nu stii ce sa faci? Eu i-as spune in glume... noi ce facem? Asteptam sa imbatranim sau ne combinam si noi?

| BLeur a răspuns:

Salut.

Nu, nu ar avea de ce să te refuze dacă te place, dacă tu crezi că vă cunoaşteţi bine şi te place, nu ar avea de ce să te refuze.
În caz că nu este pregătită pentru o relaţie, deşi te place. şi te refuză, rămâneţi prieteni, nu ar exista nici un motiv pentru care nu aţi mai fi prieteni doar pentru că te-ar refuza când i-ai cere prietenia. Nu te îngrijora, poate ea te place. dar dacă te refuză, nu vrea să stricaţi o prietenie foarte bună. Dacă tu crezi că nu prea vă potriviţi, deşi vă placeţi reciproc, stai la locul tău să nu pierzi o prietenie bună din cauza unei relaţii care nu ar ţine mult.
Băiatul face primul pas într-o relaţie, asta cred că ştii şi tu.

Succes :*.

| CeInteleptul a răspuns:

Câți ani ai?
Câți ani are ea?

Mergi în oraș o inviți la o cafea/suc/bere/vin/prăjitură. Acolo cum voi sunteți prieteni povestiți, o faci să râdă să se simtă bine și încerci să o săruți.
Dacă te refuză ai răspunsul. Daca te sărută înapoi este a ta!

| Bittersweett a răspuns:

Spune`i mai intai in gluma ceva legat de o relatile intre voi 2 si vezi cum reactioneaza. Dupa intreab`o cu adevarat si spune`i ca tu tii la ea. Daca chiar o sa refuze probabil o sa se comporte mai ciudat cateva zile. dupa lucrurile vor reveni la normal.

| Patrick1 a răspuns:

Exista 2 variante
1. ori stricati o prietenie de 8 ani!
2. ori ramaneti impreuna!
Succes!

| Icecream15 a răspuns:

Nu face prostia sa o spui printr-o gluma.happy de obicei fetele nu inteleg ce e aia " o gluma" si se va indeparta. daca vrei sa o spui. spune-o direct happy este o prietenie de 8 ani ..nu cred ca o sa renuntati la asa prietenie doar din cauza unei intrebarihappy Ti-am zis! spune-o ..Succes big grin ( desii nu cred ca vei avea nevoie)