| Deloiu_Cosmin_1990 a întrebat:

am o intrebare, am 15 ani si imi place de o fata mai mica decat mine cu un an,nu prea vorbim fata-n fata,ma intimidez cand sunt cu ea,nu i-am spus niciodata ca o plac, ce credeti ar trebui sa-i spun?

3 răspunsuri:
| AGreatMan a răspuns:

Inainte sa ii spui, incearca sa vorbesti cu ea, mai intai pe retele de socializare daca esti timid si daca ei ii face placere sa vorbiti, invit-o la un suc, la o plimbare...si daca vezi ca ii place sa vorbiti, sa va plimbati, spune-i.

| ISilvya a răspuns:

Ar trebui mai intai sa vorbesti cu ea mai mult, sa va cunoasteti, deveniti prieteni apropiati, apoi ai putea sa ii spui, daca pare interesata.
Sfat bonus: Ai un prieten care are o iubita? Ai putea sa il rogi sa organizeze o iesire cu tine, fata de care iti place, el si iubita lui. Nu stiu daca e o idee buna, dr sper ca te-am ajutat! happy

| nikynicole24 a răspuns:

Pai cred ca ar trebui sa ii spui ce simti, in cel mai rau caz o sa te refuze, iar daca nu ai mai avut alte relatii, cu cat se va intampla mai repede, cu atat mai bine, pentru ca vei putea experimentezi. Oricum daca iti imaginezi ca o sa iti citeasca ea gandurile, iti spun ca si daca va face asta, tot pe tine te va lasa sa faci primul pas, deci nu se va intampla nimic. De multe ori a nu face nimic, e o actiune mai gresita decat a face ceva ce ai putea regreta pe viitor. Sper ca te-am ajutat. PS: vezi ca peste 3 ani ai bac-ul