| anonim_4396 a întrebat:

Ma pute ajuta cu un raspuns detaliat?
Mie imi place o fata care este cu un an mai mica decat mine.
Cum ar trebui sa ii spun ca o plac daca de fiecare data cand vorbesc cu ea ma intimidez.
Ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| ego1114 a răspuns:

Buna,cel mai simplu cred ca ar fi mai rational sa incerci sa petreci mai mult timp cu ea,in acest timp in care esti cu ea,daca te convingi ca iti place incearca sa o faci sa inteleaga lucrul acesta din actiunile,gesturile,privirile tale! Daca vezi ca reactioneaza la privirile,zimbetul tau dulce,atunci e timpul sa te destainui,dar in nici un caz direct si la obiect,ii spui ceea ce intr-adevar iti place la ea, si ceea ce o face deosebita de celelalte domnisoare! Acum gandeste-te ce iti place la ea in special, ghindestete cum e posibil sa petreci mai mult timp cu ea si actioneaza! bafta tie!

3 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Da, e simplu...nu te mai intimidezi! Si stii de ce? Pt ca desi poate sa arate ca o printesa din povesti, e totusi doar o fata, din carne si oase, care transpira, care face matreata, careia ii miroase respiratia dimineata si care, ghici ce: pana si ea are nevoie la toaleta, iar rahatul ei nu miroase a parfum de trandafiri. Ai inteles sper, e si ea doar un om, nu o zeita si ar putea sa te surprinda cat de banala poate fi si ce vocabular dazamagitor poate avea, departe de poezia pe care tu probabil i-o atribui.

| mishuzuchan a răspuns:

^^ poti prin mesaje sau biletele dar stii ca tot va trebui sa vorbesti fata in fata cu ea odata si odata

| ego1114 a răspuns:

Buna,cel mai simplu cred ca ar fi mai rational sa incerci sa petreci mai mult timp cu ea,in acest timp in care esti cu ea,daca te convingi ca iti place incearca sa o faci sa inteleaga lucrul acesta din actiunile,gesturile,privirile tale! Daca vezi ca reactioneaza la privirile,zimbetul tau dulce,atunci e timpul sa te destainui,dar in nici un caz direct si la obiect,ii spui ceea ce intr-adevar iti place la ea, si ceea ce o face deosebita de celelalte domnisoare! Acum gandeste-te ce iti place la ea in special, ghindeste-te cum e posibil sa petreci mai mult timp cu ea si actioneaza! bafta tie!