| Cocean30 a întrebat:

Salut TPU,am o intrebare mai ciudata,nu ma judecati,gen daca imi face una oral si-mi dau drumul, ma duc la baie si ma spal, dupa daca facem si sex neprotejat poate sa ramana insarcinata?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Da, poate, pentru ca tu dupa ejaculare ramai cu spermatoizi pe canal care la penetrare ajung direct in ea, indiferent ca te speli, ei sunt in interior unde n-ajungi cu spalatu. Curatarea canalului se face prin urina si acel lichid preejaculator, asa ca pot ajunge direct in ea. Doar primul nr poate fi safe fara cu conditia ca sa fii atent sa nu-ti dai drumu.

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

In principiu nu, dar depinde de sperma care o ai pe canal si daca faci sex este lichidul pre ejaculator care contine spermă poate ramane gravidă, deci sex numai cu prezervativ pentru siguranța ta si a ei.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, poate sa ramana insarcinata, daca fata este in perioada fertila, deoarece ramane sperma pe teava, dupa masturbarea sau orice alta martida sexuala unde ai ejaculat.

| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul CORECT este : bineinteles ca DA, poti sa o lasi insarcinata insa doar daca :
-- sexul este intretinut imediat dupa,
-- daca doar ti-ai spalat penisul, dar NU ai urinat,
-- si NUMAI/DOAR in cazul in care partenera de sex in acel moment este in una dintre cele 4-5 zile ale PERIOADEI FERTILE.
Doar daca sunt intrunite toate aceste 3 conditii, numai in acel caz exista posibilitatea ca femeia sa ramana insarcinata.
Sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Daca este in perioada fertila poate sa ramana gravida.

| Andreeush a răspuns:

Da, poate rămâne însărcinată dacă nu vă protejați.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt șanse mai mari sa nu rămână decât sa rămâna