| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare... mie imi place de un baiat, cred. In sensul ca simt ceva deosebit cand ma uit la el, iar zilele trecute am dat intamplator mana cu el si a fost deosebit. Eu sunt mai mult preocupata de scoala si destul de timida, iar el e exact pe dos. Stiu ca daca ar vrea, ar putea fi iubitul oricarei fete din scoala mea. L-am surprins de cateva ori uitandu-se la mine si o data chiar mi-a zis ca ii place compania mea. Uneori se plimba cu mine, dar nimic mai mult. El nu prea saluta oamenii, prefera sa treaca neobservat, nici pe mine nu ma saluta, dar are grija sa-l vad. Nu stiu ce sa cred... plus ca sunt zile in care e mai linistit si pare mai matur, zile cand am senzatia ca poate ne potrivim, dar si altele in care se comporta mai copilaresc si nu prea imi convine, dar stiu ca e doar din cauza varstei. Nu stiu, ce ar trebui sa fac?

5 răspunsuri:
| Danysan a răspuns:

Ce vrei asa sunt baietii-nu te poti astepta de la ei sa fie maturi tot timpu -asta nu e nimic -sa vezi cum e sa il pui sa alega in detrimentu unui meci de fotbal si apoi sa incerce sa te impace laughing).Asa sunt baietii daca iti place de el si va intelegeti oki incearca nu ai ce pierde happy-Nu e o regula ca daca inveti bine nu trebuie sa ai iubit -nu le suport pe fetele astea-Cum adica intai cariera si apoi iubit -sunt patetice-daca esti desteapta ai si iubit si inveti. Poti sa faci si cariera -mai ales ca sti ca cineva te poate sustine si te iubeste.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Cauta un loc mai retras in care sa stai cu el, si fal sa inteleaga ca simti ceva pentru el. totusi ar fi bine sa ne zici si varsta, daca ai avea 16 + probabil l-ai invita la o cafea sau ai bate un apropo si treaba ar fi rezolvata

| BigG a răspuns:

Sa ii dai si tu ceva semanele ca iti place de el. Asa fiecare face cate un pas mic catre un final fericit.

| sokey a răspuns:

Fii tu insuti. Daca te place va veni el la tine. "Nu cauta iubirea, ea te va cauta pe tine!" One Love!

| Haggerty a răspuns:

Daca-s fi in locul tau cred ca as continua sa ma vad cu el..sa-l cunosc mai bine. Pentru inceput e mai bine sa fiti prieteni.
Tu stii mai bine ce iti place si ce nu. Poate e timpuriu (( convinge-te ca nu ii esti indiferenta si ca ai un loc in viata lui. Sper sa i-ai alegerea cea mai buna pentru tine.pa :* tongue