| lucasina11 a întrebat:

Am o mare problema.Sunt baiat si iubesc foarte mult o fata, da chiar o iubesc foarte mult.Problema este ca stiu foarte bine ca nu am sanse cu ea dar totusi nu mai am ochi pentru alte fete.Nu vreau sa fiu cu ea vreau doar sa...nu stiu sa ramanem cumva doar prieteni si sa nu o mai plac atat.

Răspuns Câştigător
| EmanuelaRitisan a răspuns:

De ce sa nu ai sanse cu ea? Incerca pentru ca speranta moare ultima..si daca o iubesti atat de mult arata-i asta si arata-i ca merita si in primul rand aratati tie ca merita sa te lupti pentru a fi cu ea. daca o iubesti mult de ce te limitezi doar la a fi prieten cu ea? eu te sfatuiesc sa incerci sa fi cu ea pentru ca oricum nu ai nimic de pierdut..viata e o lupta care trebuie dus zi de zi

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Cum sa fiti doar prieteni, iti dai seama ce spui? Trebuie sa fii barbat si sa o iei pe unul din cele doua drumuri care ti se deschid in fata: o "cuceresti" sau o uiti.

| IloveME a răspuns:

Pentru inceput incearca sa te indepartezi de ea, sa ti-o mai scoti din cap!
Incerca sa-ti gasesti o alta prietena, sti vorba aia cui pe cui se scoate!

| RAY a răspuns:

Problema e ca daca ramaneti prieteni o vei iubi mai mult, ori o uiti ori i spui ca o iubesti, nu vad ceva la mijloc mimagineazati sa o vezi cu un baiat cum vei reactiona?

| Azre a răspuns:

Totuși care e motivul pentru care nu poți fi cu ea? de ce spui așa?

| chazz a răspuns:

Spune-i man pe fata happy (politicos)
O sa te roada rau lucruriile astea daca nu i le spui.
Numai bine!
p.s:totul este legat de posibilitati, unele cazuri au un procent mai mare altele mai mic!

| Andrei63673 a răspuns:

Salut/ Daca o placi pe fata zii daca vrea sa fie prietena ta daca o placii dai un buket de flori un trandafir bafta la fete