| Useranonim18 a întrebat:

Salut TPU. Am o nelămurire și aș vrea să mă ajutați cu câteva sfaturi.
Deci va voi povesti pe scurt contextul:
Am fost împreună cu o fata o perioada buna de timp,dar a trebuit să ne despărțim din cauza părinților ei fiindcă erau stricți și nu o lăsau să aiba relație.
Intre timp ea a mai avut o relație cu un băiat cu care nu a mers prea mult și după s-au despărțit. Eu in tot timpul asta inca vorbeam cu ea iar acum vorbim destul de mult și ne facem complimente etc
Nu știu dacă aș mai avea vreo șansă oare să mai fiu din nou cu ea împreună?
Țin să menționez că ne-am mai văzut o data și am luat-o in brațe și am vrut sa o sărut dar am ezitat și n-am facut-o din cauza că nu cred că simte la fel ca mine,iar eu sincer chiar o iubesc și nu vreau sa renunț la ea
Mulțumesc anticipat, ofer fundiță!

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Din cate scrii aici se pare ca parintii nu te-au vrut pe tine, nu ca ea nu are voie sa aiba o relatie.
Desi, la 15 ani ai ei, au dreptate. Totusi a avut o relatie.
Trebuia sa o saruti atunci, nu cred ca te-ar fi refuzat.
Problema e ca este minoră.

| Violleta2022 a răspuns:

Cati ani aveti?
Sunteti inca adolescenti, de fata este supravegheata atat de strict de parintii ei?

| Useranonim18 explică (pentru Violleta2022):

Eu am 18 ea 15. Eu sunt in clasa a 12-a iar ea este in clasa a 9-a

| Violleta2022 a răspuns (pentru Useranonim18):

Fugi ca-i de rau, copilul ala este protejat de lege la 15 anisori, fiind atat de micuta.

| dullcat a răspuns:

Buna.Eu n-am inteles.Intre timp parintii ei s-au razgandit si au lasat-o sa aiba o relatie cu altcineva, desi cand erai tu in peisaj nu erau deloc de acord? Right....Nu suna prea credibil si oricum nu stim ce sanse sunt, tot tu trebuie sa afli, discutand deschis despre reluarea relatiei, nu intreband niste straini care nu cunosc toata povestea.Bafta!