| aimspeşăll a întrebat:

am o problema... acum aproximativ o saptamana am cunoscut online la un joc de cultura generala un baiat de 22 de ani, am inceput sa vorbim pe mess dar este o distanta foarte mare intre noi. Dupa cateva zile a inceput sa imi spuna ca ma place, ca s.a indragostit ca niciodata pana acum, ca ma iubeste, ma adora. Sincer sunt convinsa ca nu e profitor sau ceva de genu chiar vorbeste sincer dar.El are 22 si eu 15 ani. Recunosc si eu m.am simtit oarecum atrasa de el dar nu sa ajung sa ii spun ca il iubesc dupa cateva zile, asta mi se pare imposibil. Este un baiat cuminte, frumos atat sufletesc cat si fizic dar nu e vorba ca nu as vrea o relatie cu el dar eu am doar 15 ani si am nevoie de un baiat care sa fie aproape de mine, sa ma tina in brate, sa ma ia de mana cand imi e greu, sa ma asculte, sa ma sarute pe frunte, sa ne plimbam, probabil sa il prezint si parintilor nu doar un contact in lista mea care sa imi spuna ca ma iubeste.

Am nevoie de ajutorul vostru cum as putea sa.i spun ce gandesc fara sa il supar prea tare? Mereu am spus ce au vrut alti sa auda dar acum cred ca este momentul sa fiu sincera.

Multumesc ca v.ati facut timp sa imi cititi intrebarea:*. O seara faina:*

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei...imi place ceea ce ti-ai dori tu de la un eventual iubit.

In legatura cu problema ta, spune-i asta, spune-i ceea ce ai scris aici, daca e baiat destept va intelege, mai ales daca nu te cunoaste personal nu cred ca va suferi prea mult.

| LineGuide a răspuns:

Nu cred ca este asa greu, tinand cont ca si daca s-ar supara, n-ar avea cum sa te afecteze, pentru ca nu te cunoaste personal. Este vorba de incredere, intelegere si compatimire. Poti incerca sa-i spui direct, sau sa ii spui ca si tie iti place de el, si apoi sa-i dai papucii, dar oricum nu te-ar afecta in viata de zi cu zi, pentru ca nu te poate controla. Nici macar nu ar sti daca tu ai sau nu un prieten real, pe langa el(cel virtual).
Mult noroc!