| ROZZ11 a întrebat:

Am o problema cam grava. S-a intamplat acum cateva zile sa o fac cu prietenul meu. Nu este prima data, referitor ca mi-am inceput viata sexuala acum 1 an. Menstruatia este regulata. Insa de aceasta data nu. Cand am facut-o nu ne-am protejat, iar acum menstruatia mi-a intarziat aproape 3 zile. Ce as putea sa fac? Eu una nu cred ca am ramas. Mai credeti ca sunt alte motive din cauza intarzierii? Va rog, nu luati chestia asta in gluma deoarece pentru mine este destul de dificil si regret acum. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| e1xtz a răspuns:

In general nu sunt sanse, dar se zice ca nu este sigur 100%.
Eu personal in destui ani de relatii, nu am avut surprize nicioadata.

8 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
CM poate intarzia si din cauza stresului/a racelii/a unei infectii.
Nu poti face nimic decat sa astepti sa iti vina CM.
Dupa 14 zile faci un test de sarcina.
Pana atunci nu ai decat sa astepti si sa faci o rugaciune mare sa nu fie cu urmari.
O zi bunahappy

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a primi un raspuns complet care sa fie si concret si corect ar fi necesar sa precizezi urmatoarele date strict necesare. Perioada exacta a ultimei menstruatii, data prezumtiva a viitoarei menstruatii, data exacta la care a avut loc sexul, si daca in ultimele 6 luni ai avut ciclul regulat si daca partenerul a ejaculat in vaginul tau sau in exterior. Fara aceste date se pot emite doar pareri fara nicio valabilitate. Deocamdata iti doresc multa sanatate.

| Fatamuntilor a răspuns:

In primul rand afla ca pana in 6-7 zile intarzierile sunt oarecum normale
Menstruatia este normala. deci intarzieri din cauza asta se exclud
Pentru linistea ta fa un test de sarcina la 21 de zile de la contact
Mai sunt si alte cauze, cm ar fi stresul, unele cure de slabire, unele medicamente
Util ar fi sa faci o vizita medicului tau ginecolog sa afli cauza.

| e1xtz a răspuns:

Pai zi si tu mai multe detalii, daca s-a terminat in tine, cu cate zile inainte de venirea menstruatiei a avut loc actul sexual.
Nu este chiar neaparat sa fi ramas.

| ROZZ11 explică (pentru e1xtz):

Nu s-a terminat. Plus ca era pe perioada de sarcina redusa (adica chiar inainte de menstruatie nu sunt sanse).

| e1xtz a răspuns (pentru ROZZ11):

In general nu sunt sanse, dar se zice ca nu este sigur 100%.
Eu personal in destui ani de relatii, nu am avut surprize nicioadata.

| Just4Joker075 a răspuns:

Ar fi trebuit sa va protejati daca nu vrei un bebe mic acum, ea un test de sarcina si vezi ce zice?

| ROZZ11 explică (pentru Just4Joker075):

Mi-a aratat ca nu sunt.