| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU! Am o problema de care imi e rusine, nu mai simt nevoie de dragoste cam de doua saptamani. Locuiesc in strainatate si dupa un an de relatie la distanta cu prietena mea (ne vedeam in fiecare luna) s-a mutat cu mine, treaba este ca de cand am venit aici am reusit s-o facem doar o data pentru ca in rest nu se trezea. Ma gandeam daca are treaba cu faptul ca acum o luna mi-am rupt mana si inca o am in ghips (urmeaza sa il dau jos zilele astea), nu am dureri care sa zic ca ma deranjeaza deci nu stiu daca e asta motivul. Pe langa asta poate sa fie stresul? Am fost 3 luni in ro dupa ce am renuntat la locul de munca pentru ca voiam o pauza si voiam ceva nou, asa ca am stat de sarbatori acasa. Iar acum venind inapoi in strainatate trebuie sa-mi gasesc din nou de munca, trebuie sa o ajut si pe ea cu destule acte, trebuie sa o duc si la cursuri de limba etc. Credeti ca este nevoie sa merg la doctor sau este doar din cauza stresului care s-a petrecut in ultima perioada? O iubesc enorm si ma simt in continuare atras de ea din orice punct de vedere, problema e ca nu simt nevoia sa fac dragoste de cand am venit aici si nu stiu de ce. Am avut discutia asta cu ea ieri seara, ea a mentionat ca este de la stres si toate cele intamplate in ultima vreme, ca sunt multe pe capul meu/nostru etc si ca nici ea nu simte neaparat o nevoie disperata de a face. Mi-a zis sa am rabdare sa revina lucrurile la normal si ca ma integele. Voi ce credeti? Este doar ceva mental sau este o problema pe care trebuie sa o consulte doctorul? Tin sa mentionez ca am mai patit odata in trecut cam o luna, dar atunci nu eram intr-o relatie asa ca nu m-am stresat prea tare pe subiectul asta.

Răspuns Câştigător
| MarianWLF a răspuns:

Este mental, nu iti arde de sex daca esti obosit psihic, fizic, stresat, daca te gandesti la 1000 de lucruri in timp ce incepeti partida si mintea ta nu e prezenta nu ai cum sa ai o erectie, daca simti stres in momentul cand vreti sa faceti sex si neliniste ca iar nu se scoala, pai nu se va scula, e ca si cum ai starea dianintea unui meci de box, nu a unui moment de relaxare, clar nu ai cum, linistiti-va amandoi ca lucrurile se aseaza cu timpul, nu le poti rezolva pe toate intr-o zi si nu se accelereaza procesul daca stai cu mintea acolo 24/7, daca s-a incheiat ziua, sunteti acasa si nu mai aveti de iesit nicaieri deconectati-va putin, nu mai stati incordati.

4 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Dacă chiar o iubesti, casătoriti-vă, sexul fara casatorie nu e binecuvantat de creator, aduce mustrări deconstiință si vinovătie. După ce vă casatoriti negociați impreunăcat de des.

| dullcat a răspuns:

Intrebarea se repeta...

| elgoog a răspuns (pentru dullcat):

Adica?

| dullcat a răspuns (pentru elgoog):

Adica ai mai postat-o si inainte.