| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU.
Am o relatie online cu o fata de aproximativ 2 luni.
Nu am fost asa interesat dar dupa o perioada m-am atasat de ea ca mi-a spus ca vine in Romania.
La un moment dat am facut schimb de conturi de Instagram la insistentele ei.
La un moment dat un baiat i-a raspuns la Story si am intrebat-o care e treaba cu el fiind putin paranoic si ingrijorat.Ea m-a deconectat de la cont la care eu m-am certat cu ea..am trecut peste si acum ea ma cam tot ignora si e rece cu mine, eu i-am explicat tot ce se intampla intr-un mesaj ca as vrea sa ne despartim dar tot nu vrea, zice ca sa trecem peste, dar ea nu isi schimba comportamentul.
Ce sa fac?
Eu zic sa o las in pace, dar de ce naiba nu accepta despartirea de mine?
Funda

7 răspunsuri:
| XxBlueRosexX a răspuns:

Da-i block si gata, relatile la distanta nu sunt de treaba si stiu asta din proprie experienta

| mihai69 a răspuns:

Asta este flirt, nu relație.

| johnnny123 a răspuns:

"Iubita" ta din Botswana? Păi parcă ziceai că și-a luat bilet de avion să vină în România, nu trebuia să ajungă până acum?

| MihaiMB a răspuns:

Eu dacă eram în locul fetei, imediat mă despărțeam de tine, eu cred că are tot dreptul să mai vorbească și ea cu altcineva, atâta vreme cât ea nu te ignoră și nu vezi nimic concret cum că te-ar înșela, nici să nu te gândești să tragi o conlcuzie pripită. Lasă paranoia la locul ei.

| Anonim7391 a răspuns (pentru MihaiMB):

Ba esti prost
Daca ai nevasta, ti ar place sa vb cu altul?

| MihaiMB a răspuns (pentru Anonim7391):

Bun, la felul cum reacționezi, nici nu mă mir de ce nu vrea să îți spună care e treaba. Dacă doar vorbește, nu văd care este problema, atâta vreme cât ea nu sare pe acel băiat. Și ca să îți răspund și la întrebare concret: Da, iubita mea ar avea voie să vorbească și cu altul, atâta vreme cât este doar vorba de un amic, coleg, și că nu mi-ar da semne că ar vrea să scape de mine, nu aș vedea o problemă, de asta suntem oameni să comunicăm, nu să o țin încuiată în casă de frica că mă înșeală. Dacă la ea la muncă ar vorbi cu un coleg, trebuie să mă duc să mă iau de acel om doar că a vorbit cu ea să mai treacă timpul?

| LePapillonSurvivant a răspuns:

"Am o relatie online cu o fata de aproximativ 2 luni."
Aceasta afirmatie este un inceput prost al intrebarii tale si al situatiei descrise de tine. Tot ceea ce este mai jos este anulat.
Relatia on-line NU EXISTA. Nu va mai amagiti si mai ales la aceasta varsta.