| Fidec a întrebat:

Am o stare de neliniste deoarece astazi in ziua de Revelion,trebuie sa ma duc impreuna cu prietena mea la un mini restaurant impreuna cu niste prieteni si vreo doi, trei baieti pe care nu-i cunosc.Deoarece sunt la inceput cu dragostea,nu prea am avut relatii,mi-e frica ca ar putea sa-i placa de vreo unu din ei,sau este doar o stare de neliniste din partea mea din cauza ca anul acesta este pentru prima data cand petrec revelionul cu prietena in fata altor prieteni? Ea tot timpul imi zice ca ma iubeste si ca este indragostita de mine,bla,bla, Fara jigniri sau alte chestii, multumesc anticipat. Ofer funda pentru cel mai bun raspuns.

15 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

N-ar fi prima oara cand o tipa se cupleaza cu unul din prietenii iubitului vazandu-l la o petrecere. Temerile tale sunt fondate si posibilitatea exista. Important e sa nu arati nelinistea asta sa incerci sa te porti natural si sa nu pari gelos pe vreo privire sau vorba. Altceva mai mult nu cred ca poti face, daca e sa se duca se va duce acum sau mai tarziu. Daca are sentimente reale si puternice pentru tine n-o s-o faca nimeni sa plece cu altul.

| RAY a răspuns:

Daca cu adevarat te iubeste doar prin asta poate demonstra, de fapt e e chiar bine uite asa vei vedea, totusi eu spun sa nu crezi in vorbele unei fete, si sa crezi in fapte

| Emilian65 a răspuns:

Ai incredere in ea si ascult-o ce-ti spune. Lasa gelozia la o parte si apropie-te de ea sa formati un cuplu frumos.

| grab a răspuns:

De ce sa fii nelinistit? nu ai de ce!
mergi linistit, simtiti-va bine, dansati, mancati, beti, dansati iar, fa-i o dedicatie, sarut-o, fa-o sa se simta iubita. de tine. ceilalti nu se vor baga daca va observa cat sunteti de apropiati. succes! la multi ani!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistit daca o iubesti ai incredere in ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai grija de ea chit ca iti zice ca te iubeste si ca e indragostita de tine etc..Nu sti cum poate sa ti-o fure altu.

| TanteMarianne a răspuns:

Stai calm fi tu insuti...
si chiar daca tipa se agata cu altcineva nu mori, iar asta e cel mai important :sa traiesti!

KEEP CALM!

| Vanqu1sh a răspuns:

Trebuie sa stai linistit, daca te iubeste te iubeste, daca vorbeste sau glumeste cu alti baieti asta nu inseamna ca ii place de ei (tie iti plac si alte fete in afara de ea? ), dar fiind la inceput o sa te lovesti mereu de indoieli din astea si cel mai bine ar fi sa inveti luand propriile decizii.Fii tu insuti la restaurant, nu incerca sa stai calare numai pe biata fata sa te faci inteles ca e a ta si faze de genul, daca nu te simti capabil drink 2 paharele de palinca inainte si o sa fie totul ok.( atat timp cat nu faci urat la bautura laughing ). Bafta si sarbatori fericite!

| HeadShoot32 a răspuns:

Du-te fara griji. Daca ea chiar te iubeste nu o sa se uite dupa altul. Daca tu stii ca ea tine la tine, du-te fara griji.

| Fidec explică:

Va multumesc frumos tuturor, la multi ani si tot ce va doriti ♥!

| Nenead a răspuns:

Nu o lasa sa consume mult alcool si o sa fii ok.

| LogoBă a răspuns:

Hei ❤
În primul rând, dacă ea e prietena ta... și a ales să își facă revelionul cu tine, să îl faceți împreună... fără să șriu situația, dar bănuiesc că reprezinți ceva pentru ea. Liniștește-te! Ceea ce simți tu acum e doar o stare trecătoare, care mai apare din când în când. Nu are rost să îți bați capul cu tot felul de prostii, privește lucrurile bune în toată ecuația asta. E primul revelion petrecut alături de o iubită, fă-l să fie și cel mai frumos! Dacă tu stai și te gândești la toate prostiile, te asigur că te vei simți prost datorită filmelor pe care ți le faci singur. Încearcă să prinzi încredere în tine, să fi sigur pe ceea ce faci! Cu timiditatea nu ajungi nicăieri. Și. de ce faci rev-ul cu 3 băieți pe care nu îi cunoști? Nu am înțeles partea asta. Și eu am primul revelion cu singurul băiat pe care l-am iubit vreodată și încă nu știm unde mergem, dar știm că vrem să fim doar noi doi. Deși, frați, verișori, neamuri ne-au chemat peste tot, am refuzat, am vrut să fie rev-ul nostru, să fim doar noi doi, să ne simțim bine.

Sper că te-am ajutat, scrie-mi oricand vrei să discutăm. An nou fericit și distracție plăcută!

| Fidec explică (pentru LogoBă):

Va multumesc pentru raspunsuri. LogBa, fac si cu trei baieti pe care nu-i cunosc deoarece ei sunt prieteni cu un prieten de-al meu.

| LogoBă a răspuns (pentru Fidec):

Hmm... eu cred că totul va fi bine, dacă tu vei avea încredere în tine și ambiție să fie totul ok, dacă cumva vezi că nu merge bine, vă ridicați să plecați, fără morală. Arată că știi ce vrei.

| LogoBă a răspuns:

Am uitat ceva... într-un fel e normal să ai astfel de stări fiind la început, dar trăind cu frica ' mă va înșela ' nu vei ajunge nicăieri. Prețuiește clipa, acum e lângă tine, fă-o să nu mai plece niciodată. Ne consumăm viața aiurea gândind negativ! Dacă te iubește suficient nu trebuie să îți faci griji, iar dacă nu, rezultă că acea persoană nu te merită.