| Sfinnx a întrebat:

Vreau ca acest revelion sa-l petrec alaturi de EL.E ziua noastra. Facem 1 an si chiar vreau sa fim impreuna ptc anul trecut am petrecut revelionul la mine.Cum sa o conving pe mama sa ma lase avand in vedere ca ea e mai comunista de fel.Credeti ca ar trebui sa ma comport mult mai cald si sa vorbesc mai mult cu ea iar..inainte cu cateva zile de revelion sa vorbesc cu ea? Ceva idei si propuneri? Dau funda, multumesc anticipat :*!

Răspuns Câştigător
| dimdem a răspuns:

Ar merge sa fii mai draguta cu ea pana atunci, da. Fa niste treaba prin casa si ce iti mai cere, ca sa nu aiba ce sa iti reproseze fara sens, daca e genul care ar zice orice doar ca sa nu te lase undeva, de obicei. Tu o cunosti.
Atunci cand vine momentul, explica-i calm si rational de ce vrei sa mergi, de ce ar trebui sa te lase si faptul ca vreo si meriti o anume libertate. Spune-i si ca nu ti se poate intampla nimic rau si roag-o sa iti dea si ea tot argumente calme si rationale daca te contrazice. E important sa vorbiti foarte direct si sincer una cu cealalta. Lasati deoparte formalitatile si astea. E mama ta si ar trebui sa te inteleaga - ii poti spune chiar asta. Totul e mult mai simplu decat pare.

7 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

In primjul rand poarta-te bine cu mama ta.In al doilea rand ar trebui sa-i dai ocazia mamei tale de al cunoaste.Cred ca nici un parinte din lume nu si-ar lasa copilul pe mainele unui necunoscut.

| Sfinnx explică (pentru MskDesign):

Ai mare dreptate dar il cunoaste de mult timp.De prima data cand l-am cunoscut eu, aprox. dupa 3 zile.

| e1xtz a răspuns:

Fii mai bunuta pana atunci, fa-i pe plac si spune-i ca esti dispusa sa mergi la ginecolog dupa rev sa vada ca nu are de ce sa isi faca griji(dar asta inseamna sa faci prostii doar cu gurita si funduletul)...deci, optiuni ai

| e1xtz a răspuns (pentru e1xtz):

Aaa, si in cazul in care faci deja prostii cu pasarica si mami stie...atunci nu vad rostul pentru care sa nu te mai lase, ce sa iti faca mai mult?! ...si ma gandesc ca alcoolista si drogata nu esti

| Sfinnx explică (pentru e1xtz):

Sunt virgina happy

| e1xtz a răspuns (pentru Sfinnx):

Atunci poti sa alegi prima varianta..fii bunuta.fa-i pe plac pana atunci..si ii spui..mami, mai sunt la varsta la care sa nu ai incredere in mine, ca imi pierd chieia de la gat?! ..esti si mami dar si cea mai buna prietena..si pentru asta sunt dispusa sa intelegi ca fata ta e decenta, nu se imbata..nu este vulgara..si daca vrei dupa ce se termina sarbatorile megem si la medic sa vada ca sunt pura.laughing)). daca nici santajul asta emotional nu merge atunci mami tau e mai comunista

| Yurica a răspuns:

Poti sa ii spui asa: '' Mami, stii ca sunt de foarte mult timp impreuna cu X, mai precis de 1 an. Vreau sa petrec revelionul cu el.

Acum depinde ce ''nebuneala'' are mama ta. Poate nu vrea sa intretii relatii sexuale cu el si atunci e mai nasol. Poti sa ii spui ca o sa fii cuminte si ca vrei doar sa fii mai aproape de el si sa te distrezi in compania lui.

Incearca asa si trebuie sa reusesti!