| Juggernaut a întrebat:

Am si eu o problema cu timiditatea si frica de a face conversatii(in general cu fetele care le plac), si m-am gandit sa apelez la voi. Vorbesc de ceva luni cu o fata pe mess si " cineva de sus " a facut ca noi sa ne intalnim peste 2 saptamani intr-o tabara, unde vom sta 1 saptamana amandoi in aceiasi camera.Ea nu este din oras de la mine(cam 20 km departare),dar n-am avut ocazia sa ma intalnesc cu ea.Ea ma cam place si eu pe ea la fel, dar nu stiu cum sa o abordez si nu stiu cum sa reactionez cand o voi vedea.Am 16 ani si n-am mai avut prietena de 1 an ca pur si simplu nu am avut timp.Ce sa fac ca sa scap si eu de timiditate sad si plus ca imi e frica ca ma voi face de ras ca nu o voi saruta bine sau ca voi gresi ceva.Deobicei obisnuiam sa mai fumez o tigare sau sa beau ceva inainte ca sa ma simt mai in " largul meu ".dar nu pot sa ma duc mirosind a tigari sau a bautura mai ales ca ea uraste asta.

11 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

Comporate normal! si tine o descutie ca si cum ai vb cu un amic.

| Ea12345 a răspuns:

Sarutul, emotiile intr-o relatie, experienta sexuala, toate sunt din reflez! Avem in instinct tot. Stim cum sa facem dragoste, cum sa iubim. Trebuie doar sa realizam asta.

| Fartie a răspuns:

Toate vin de la sine, daca o placi si te place sa o saruti nu va fi o problema, cand vorbesti cu ea nu te gandi ca te faci de ras sau chestii de genu, gandeste-te la cat de frumoasa e, ce zambet frumos etc. cum a spus Ea12345 nu planifici un sarut, el vine de la sine, din instinct. P.S.: Si eu am aceeasi problema, TIMIDITATEA crying(

| andreea5353 a răspuns (pentru Fartie):

Nu fiti timizisad
Nu aveti de ce. :*

| Fartie a răspuns (pentru andreea5353):

Mersi :X

| andreea5353 a răspuns (pentru Fartie):

Nu ai pentru ce :*
Daca vrei sa mai vb lasa-mi id tau intr-un mesaj. :X

| Cryshhtian a răspuns:

Saluthappyam avut si eu aceeasi problema dar am depasit-o.Incearca sa fii tu insutiwinking vorbeste cu ea lucruri care-i plac, incearca sa o amuzi.Iar daca va palceti nu ai de ce sa te faci de raslaughing stai calm frate.Sarut-o cand vine momentul, nu vorbi cu ea despre asta, las-o pe ea sa astepte clipawinking si innebuneste-o cu un sarut puternicwinking bafta pentru acea saptamana si sper ca vei avea o relatie frumoasa.bafta! dragos809 add daca vrei sa mai vbm.

| andreea5353 a răspuns (pentru Cryshhtian):

Cam asa vrem noi un baiat sa se comporte laughing big grin.

| marik99 a răspuns:

Cum zice wicked007, fi tu insuti si totu` va fi bine. Si eu am problema asta si cateodata ma si inrosesc happy. Doar fi tu insuti. Oricum, cine nu s-a impotmolit odata la un sarut. Nu cred ca exista multi baieti care nu sau impotmolit la un sarut. Eh, asta e, oricum o sa incepeti amandoi sa radeti, nu o sa te faci de ras, ba chiar o s-o amuzi si asa o sa vada ca ai si simtul umorului happy. Oricum, sa nu incerci niciodata faze d`alea : " ai o poza cu tine ca sa ii arat lui mosu` ce sa imi aduca de craciun " sau alte tampenii ca nu sunt bune. Am vazut multi copii ca fac asta. Si nu-ti mai fa tu probleme cum ca:" Daca nu ma place" sau " DAca ma voi face de ras" s.a.m.d. O sa vezi ca o sa fie binewinking. Bafta

| DmxSDoG a răspuns:

Daca te place te place cum esti. nu stiu fa un gest pentru ea culegei flori in tabara.

| Anneeeeee a răspuns:

Fii atent nu te mai gandi ca nu saruti bine sau alte chestiii totul vine de la sine sper ca ti-am fost de folos pup