| MyNameIsANONyM a întrebat:

Am si eu o problema mai jenanta, Va rog nu radeti si cei ce vor sa-si bata joc, sa nu mai raspunda.in acest week-end facusem pentru prima oara cu iubita.imi zicea ca e virgina insa cind mi-am introdus penisul in ea nu a curs deloc sange nici nu a fost asa de dureros pentru ea. mentionez ca penisul meu are cel putin 16-17 cm.nu mi-l masor. imi zisese ca odata am vrut sa se culce cu iubitul ei si el i-a introdus penisul da nu mult si a intrat mama sa in casa si l-a scos si de atunci nu a facut si mi-a zis ca e virgina.la ce sa ma gindesc? poate fi ca este una din cele cu himen elastic? ajutati-ma. va rog mult

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca ea ti-a marturisit ca a mai avut o tentativa de dezvirginare chiar si nefinalizata sau esuata, in acel moment prin introducerea penisului chiar si "o singura" data membrana/himenul a fost garantat afectata.Nu se poate sti cu exactitate in ce masura sau cat de tare a fost afectata. Nu poti stii precis nici ce s-a intamplat atunci deoarece in acele momente esti atent la cu totul alte "evenimente". Totusi nu inteleg de ce te-ar afecta daca intr-adevar nu ar mai fi viirgina. Pentru tine dragostea sau iubirea consta in existenta sau lipsa unei pielite fara vreo importanta?

| MyNameIsANONyM explică (pentru corbulalbrosu):

Insa eu nu am zis tot. eu am 17 ani insa ea are 13.insa ea sa maturizat foarte bine si repede pentru 13 ai ei arata ca una de 15-16

| danutzu96 a răspuns (pentru MyNameIsANONyM):

13 ANI! SI esti al doilea cu care are contact sexual! Aloeu...
Oi fi zis tu fara comentarii rautacioase dar LAS-O NENE PANA NU PUNE POLITIA BUlANU PE TINE.

| MyNameIsANONyM explică (pentru danutzu96):

Da sa va explic.ea cu toate ca are 13 este cu mult cu mult mai matura.cind am zis ca sa culca cu unu ea intr-adevar nu s-a culcat acel baiat a vrut sa o violeze si el ia bagat-o putin putin si apoi a intrat mama sa in casa.si reese ca intr-adevar eu sint primul al ei

| epurasu a răspuns (pentru MyNameIsANONyM):

Daca ia bagat-o putin zici tu! sa stii ca tot dezvirginare se numeste!

13 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Te-ar deranja ca nu a fost virgina? Din moment ce a avut un iubit inainte, a avut sentimente pentru el, asta-i mai important decat o pielita, nu crezi?

| 愛日本 a răspuns:

Iubita ta ti-a zis ca e virgina, dar a avut un contact sexual cu iubitul ei.Este total ilogic!
Nu mai esti virgin/virgina din moment ce intretii relatii sexuale cu o persoana de sex opus, sau orice alta persoana.

| epurasu a răspuns:

Nu mai este virgina de atunci cand primul a penetrato! Apoi ziceai ca a ta este de 16-17 cm si ca nu ti-ai masurato ei aici nu spui adevarul!

| MyNameIsANONyM explică (pentru epurasu):

Cand aveam 15 ani aveam 15 cm si deaici am presupus caa acum am undeva 16-17

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poate era virgină d.p.d.v. fizic :)
Este virgină până în momentul în care are un contact sexual ( indiferent dacă e oral, normal/vaginal sau anal ) cu o persoană ( băiat sau fată )...

Oricum, la cel puţin 20 % dintre fetele virgine ( alte surse indică cam 43 %, vezi linkul http://sanatate.bzi.ro/......-stii-3657 ) NU le curge sânge DELOC în momentul deflorării.

Poate fi vorba şi de un himen elastic, dar sunt cazuri RARE ( maxim 3-5 % )...

Sau, poate fi vorba de o deflorare parţială ( rupere parţială a himenului ) şi la următoarele 1-2 contacte sexuale este posibilă sângerarea.

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Toate cele bune.

| mihai69 a răspuns:

Cum să fie virgină, dacă a pus altu' pixu-n ea mai demult?!?
mda... și marmota...

| neutrino a răspuns:

Nu fi copil si nu ma mai crede in povesti.

| Emilian65 a răspuns:

Eu cred ca nu mai este virgina.

| SkyPilot a răspuns:

In Wikipedia se spune ca peste 40% din femei nu au sangerare la primul contact sexual. Poate avea hymen elastic sau poate ca va sangera la unul din urmatoarele contacte. Se mai intampla si asa. Mai exista si un procent mic de fete care se nasc fara himen. Sau, fara suparare, ai tu penisul foarte subtire si a avut loc prin deschiderea himenului fetei.
Si daca nu mai e virgina ce importanta are? Bucura-te de ce iti ofera fata!