| Mihaislb a întrebat:

Am15 ani si as dori sa imi incep viata sexuala curand. As dori sa stiu ce este diferit de masturbare( senzatie, riscuri, daca exista vreo durere si cel mai important cand ti se poate rupe ata). Multumesc anticipat, dau FUNDA.

7 răspunsuri:
| Yoana a răspuns:

Eu zic sa mai astepti cativa ani! Esti inca micahappy.

| Azµre a răspuns:

Ata nu se rupe deloc in cel mai rau caz daca este subtire se va intinde si subtia. Este un mit, o vorba din "folclor" ca ata se rupe! o inventie ca, adolescentii sa nu inceapa viata sexuala devreme si sa nu se masturbeze in prostie.
Riscurile daca nu faci fara prezervativ sunt bolile cu transmitere sexuala asa zisele BTS. Sida, HPV, Sifilis, Gonoree, Etc... Daca te duci la curve nu recomand cu tot cu prezervativ risti sa iei una din bolile de mai sus sau Herpes, si multe altele!
Si nu o sa te doara nimic! Mintea daca nu iei aminte ce-am zis!

| youaremyfavouritecolour a răspuns:

Bine spus"am 15 ani"da ce ti se pare ca ai 20 cand spui asta? stai ca nu am inteles.esti tare date'n mata...atat iti pot spune MAI AI TIMP

| Ahead a răspuns:

Ai documentatia aici :
http://despreseductie.ro/category/sex/

Mult succes

| Myrru a răspuns:

Nu iti strica tineretea...e pacat de tine la 15 ani.sadmai asteapta si tu macar un an/doi.:-p

| Gomez_Selena's_1992 a răspuns:

Desi poate o sa ti se para stupid eu te sfatuiesc sa nu incepi deoarece daca tu iti incepi viata sexuala devreme atunci cand corpul este inca in dezvoltare atunci cand o faci va durea mai tare decat daca o faci cand corpul tau e pregatit adica la 17/18 ani, sper sa tii cont de ce tiam spus...e decizia ta...happy

| christiandification a răspuns:

Ata nu se rupe neaparat la primul contact. Daca ata e mai groasa e posibil sa se rupa mai tarziu sau chiar nicioadata.Pentru un baiat nu exista dureri si daca vor fi cumva, nu le vei lua in considerare ca doar esti barbat.