| DeVis007 a întrebat:

As vrea sa ma ajutati! De ceva vreme, in clasa vine o prietena de al unei colege, se uita dupa mine si imi zambeste, cred ca ma place, e o fata destul de simpatica si am inceput sa o plac.Pana acum nu prea am intrat in vorba cu fetele, ci ele cu mine, ce as putea sa-i spun? As avea nevoie de niste sfaturi cu niste replici, sau cum sa procedez.Va rog ajutati-ma!

7 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Frate dai o palma peste fund si e numai a ta

| neutrino a răspuns:

Reprica la ce? Uita-te si tu la ea, dar mai insistent!

| DeVis007 explică (pentru neutrino):

Cum as putea sa intru in vorba cu ea? Ea poate asta astepta, hmm...

| corbulalbrosu a răspuns (pentru DeVis007):

Ai putea sa o intrebi daca este libera dupa terminarea orelor de scoala deoarece ai dori sa consumi o inghetata dar insotit de cineva. Si dupa aceasta introducere, ai putea continua cu "aburirea" ei spunandu-i ca ea este cea aleasa pentru acea dupa amiaza si din acest motiv ai fi incantat daca ar accepta invitatia. Bla, bla, bla. Succes!

| WaterDrop a răspuns:

Nu ar fi mai usor sa o intrebi pe colega ta daca prietena ei te place sigur?

"Buna. Stiu ca nu-ti poti dezlipi ochii de la mine (clipeste des uitandu-te la ea), dar sa stii ca eu sunt o persoana mai timida de felul meu cu persoane care nu le cunosc. Hai sa bem un suc dupa ore ca sa ma pot obisnui cu tine. Asta daca tii la mine si linistea mea." (zambesti)

P.S: Replica este pur orientativa, si se poate / sau nu se poate sa mearga in functie de situatia ta. Alegerea este a ta happy

| Alyexxxx a răspuns:

Daca nu ai vorbit niciodata cu ea, fa-i cu ochiul/zambeste-i, iar daca ai mai vorbit cu ea baga-te in seama cu ea, ce ai putea vorbi la scoala? Gen ce ora ai, cu cine faci, ramai corijenta la ceva? sau vezi ce vorbeste cu pretena ei si baga-te in seama pe subiectul ala, si de acolo pornesti si altele. Si daca nu te-ai bagat in seama niciodata cu ea, poti sa te duci la ea ceva gen: Buna sunt x, incantat de cunostinta, am vazut ca te tot uiti la mine asa si m-am gandit sa facem cunostinta, sau poti sa spui altceva. Sigur va merge! Bafta.