| Annonim20 a întrebat:

As vrea sa stiu daca prietena mea poata sa ramana insarcinata daca organul meu se atinge de al ei, dar fara sa se consume actul sexual, tin sa mentionez ca este virgina si prin atingere ma refer la frecare.Am citit undeva ca este posibil,intr-un procentaj foarte mic sa ramana gravida chiar daca esti virgina, pentru ca spermatozoizii din lichidul preejeculator pot intra prin orificiul existent chiar si la fetele virgine. Vreau sa raspunda doar cei ce se pricep, care sunt documentati.Multumesc!

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca nu ai penetrat-o sansele sunt foarte mici. Sperma trebuie sa ajunga la ovul.Iar acesta nu sta, bine mersi la intrare.

| Karbox a răspuns:

Sanse spre 0. Mai ales daca nu apare acel lichid.

| Annonim20 explică (pentru Karbox):

Lichidul preejeculator si-a facut aparitia cu siguranta. Vreau sa stiu daca nu am de ce sa imi fac griji si cel mai important sa stiu daca esti documentat/a suficient in chestiunea asta.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă lichidul seminal ( sperma ) sau lichidul preseminal intră în contact cu secreţia ei vaginală, atunci EXISTĂ risc de sarcină!

Secreţia ei vaginală facilitează pătrunderea spermatozoizilor în vagin!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!"
- SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Vezi alte detalii despre lichidul preseminal la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Toate cele bune.

| Alcyon a răspuns:

Exista un risc, foarte mic.

| Annonim20 explică:

Din toate raspunsurile am inteles ca exista posibilitatea sa ramana insarcinata.Acum va rog sa imi ziceti in ce proportie ar trebui sa imi fac griji, daca ar trebui sa faca ceva.Multumesc!