| anonim_4396 a întrebat:

azi am sa pun o intrebare fetelor. 1 Cand spuneti unui baiat ca il iubiti voi ziceti din suflet sau din gura?
2 Ce inseamna pentru voi dragostea?

1 răspuns:
| evelinna01 a răspuns:

Eu nu spun nimanui "te iubesc" daca nu simt asta. Pentru mine dragostea e un sentiment minunat de care nu ma mai satur, din contra, vreau tot mai mult si sa nu se termine niciodata. Inseamna sa vrei sa-ti petreci cat mai mult timp (ba chiar pentru totdeauna) alaturi de persoana iubita si sa-i fii aproape si la bine, dar mai ales la greu, sa o respecti, sa-i arati atat in gesturi, cat si in cuvinte, ce inseamna pentru tine. Cand iubesti pe cineva cu adevarat, iar sintimentul e reciproc, iti doresti ca totul sa fie perfect intre voi, sa lamuresti neintelegerile prin discutii, cu calm, fara certuri si jigniri. Si desigur, sa nu inseli. Cand iubesti cu adevarat pe cineva, nu mai ai ochi pentru altul/alta.