| Ramses15 a întrebat:

big grin

Am o problema destul de delicatasabig grin
M-am "indragostit" de o colega pe care abia am cunoscut-o.Mi-am facut curaj si dupa o vreme i-am spus ca o plac si daca am cumva vreo sansa cu ea,spunandu-mi ca DA, apoi a plecat deoarece eu i-am spus asta inainte sa intre in casa.Mi-a spus ca mai vorbim pe messenger dar nu a mai intrat.A doua zi cand intrase in sfarsit am intrebat-o daca a vorbit serios iar ea mi-a spus ca sa m-ai gandit si ca nu stie, ca nu crede... evita cumva sa zica decizia. Apoi m-a evitat o lunga perioada de timp fara sa imi zica nici macar un cuvant.Prietenele mele o intrebau de ce mi-a zis da si apoi s-a razgandit dar ea nega totul ca nu fiind adevarat. Dupa cateva saptamani a inceput din senin sa vorbeasca cu mine,se baga in seama, parca era alta persoana.Acuma de cand a inceput vacanta nu am mai vazut-o, dar am aflat ca are prieten.Nu stiu sigur daca e adevrata si daca chiar e ceva serios intre ei fiindca nu cred ca ar putea sa fie ceva serios pentru ca o cunosc...e schimbatoare si indecisa uneorisad

Eu nu vreau sa renunta la ea.

Voi ce parare aveti?

Ce ar trebui sa fac?sad

Sunt foarte confuz si vreau sa vad si pararea >voastra:

Dau fundahappy

Răspuns Câştigător
| lolylolypops a răspuns:

DA,stiu,stiu! Asa eram si eu cand eram mai mica, uite ce poti face vorbesti cu o prietena de-a ei si afli daca aceasta este o relatie serioasa, apoi indiferent de raspuns ii spui ce simti pentru ea si ca nu intelegi de ce ea tergiverseaza atat de mult si ca tu vrei sa stii ce simte ea pentru tine, ca sa stii daca trebuie sa-ti faci sau nu iluzii.
Poate ti-a spus da pentru ca nu a vrut sa te raneasca, analizeaza mai mult situatia, sau daca mai ai ceva de spus poti scrie sa ma gandesc si eu ce este de facut!
Ai grija!

| Ramses15 explică (pentru lolylolypops):

O sa iti trimit un mesaj si imi raspunzi aicihappyOk?

| Ramses15 explică (pentru lolylolypops):

Ti-am dat un mesajtongueastept un raspuns aicibig grin

| lolylolypops a răspuns (pentru Ramses15):

Nu am primit niciun mesaj!

| Ramses15 explică (pentru lolylolypops):

O sa mai trimit odatahappy

| Ramses15 explică (pentru lolylolypops):

Sa imi zici daca ia primitsmug

| lolylolypops a răspuns (pentru Ramses15):

Dragule acum am primit mesajul tau adica am descoperit unde era!
Da, uite ce este am inteles problema ta si apropo sa imi spui cati ani ca sa pot sa-ti spun ce trebuie sa faci!
Exista trei posibilitati:
1)E ceva serios si il iubeste pe asta si vrea sa fie cu el.
2)E la inceput si vrea sa aiba aventuri noi si de fapt te iubeste pe tine dar este foarte timida si indecisa nu stie daca e bine sau nu, nu stie daca e bine sa aiba sau nu o relatie cu tine!
3)Nu voia sa te raneasca sau sa strice prietenia dintre voi atunci cand ai intrebat-o la bal, tu nu trebuia sa discuti cu fetele alea, ai gresit aici, trebuia sa ii spui eii din prima.
Daca tu chiar o iubesti spune-i si demonstreaza-i ca esti dispus sa o astepti si sa puteti fi fericit
Sper ca te-am ajutat!

| Ramses15 explică (pentru lolylolypops):

Am 15 ani.Da stiu ca am gresit ca i-am spus colegei dar am avut incredere in ele.Eu sunt dispus sa ii arat ca tin la ea...E diferita de celelalte fete si asta imi place la ea.Deci ce trebuie sa fac?tongue

| lolylolypops a răspuns (pentru Ramses15):

Am inteles!
Trebuie sa iti iei inima in dinti si sa-i spui clar ce simti pentru ea!

| Ramses15 explică (pentru lolylolypops):

Ok.Iti multumesc foarte mult pentru ajutorhappy

| lolylolypops a răspuns (pentru Ramses15):

NU ai pentru ce! Daca ai si alte intrebari poti sa-mi trimiti mesaj sau sa postezi intrebari! Succes cu ea!

13 răspunsuri:
| Against a răspuns:

Nu o lasa sa se joace cu tine, incearca sa o faci geloasa cu cineva, si in functie de reactia ei ai sa vezi daca mai are rost sa lupti sau nu.

| Eus3b1u995 a răspuns:

Continua-ti viata frate, lasa ca are balta peste laughing nu te speria.

| ktlina a răspuns:

Hey! eu zic ca ar trebui sa iti vezi de viata si sa nu stai dupa ea. este evident ca s-a jucat cu tine. eu zic sa stai calm si sa lasi totul sa se intample de la sine. :*