| anonim_4396 a întrebat:

cand ma masturbez, eu simt si am senzatia ca ejaculez dar de fapt nu exista nimic, nu stiu ce sa mai zic. Am 14 ani, se poate sa am ejaculare retrograda?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Senzatia exista dar inca nu esti pregatit pentru ejaculare.Nici tu nu stii ce inseamna retrograda.Iti spun eu.Esti inca mic si nedezvoltat.

7 răspunsuri:
| epurasu a răspuns:

Nu ai nimic stai linistit! inca corpul nu e pregatit dar in pana in vara-toamna totul va fi normal.

| Danut0123 a răspuns (pentru epurasu):

Treaba este ca si anul trecut tot asa mi s-a zis, ca pana in toamna va fi totul ok. Multumesc pentru raspuns.

| corbulalbrosu a răspuns:

Ejacularea retrograda este o afectiune extrem de rara a carei existenta poate fi depistata/constatata doar un medic urolog specialist. Insa la fel de normala poate fi si explicatia ca pana in acest moment nu ti-a aparut sperma, prin aceea ca organele tale reproducatoare nu au atins inca pragul de maturizare necesara pentru a incepe sa produca sperma. Sanatate.

| Danut0123 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Multumesc, dar eu simt ca imi vine sperma... ejacularea rettrograda este atunci cand omul simte senzatia de ejaculare dar nu exista niciun fluid...

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Danut0123):

Stiu precis despre ce este vorba. Sperma este directionata spre interior si ajunge in vezica urinara. Este o afectiune foarte rar intalnita si poate fi depistata doar de medicul urolog.

| Danut0123 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Pai si am asa ceva?

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu ejaculezi in urma unei masturbari, la 14 ani, inseamna ca organul tau sexual nu este maturizat pentru producerea de sperma.