| carmina34690643 a întrebat:

Salut tpu.Credeti ca am eu vreo problema? Intreb asta pentru ca nu am avut niciodata un prieten si in curand fac 17 ani.Este un baiat care imi place mult dar ne vedem doar in grup si eu tac aproape tot timpul conversatiilor pentru ca mi-e frica sa nu spun ceva penibil si sa ma fac de cacao in fata lui.Ne intelegem bine si ne cunoastem de vreo 3-4 ani.Nu sunt urata deloc pot zice dar mai timida.Deobicei cand sunt in preajma baietilor nu prea vorbesc dar cand sunt langa el sunt dea dreptul mute.Cand ma mai intalnesc cu el pe strada mai vorbim una alta dar cand suntem in grup mutesc.Ce pot face ca sadau bine in fata sa si poate sa ma fac de o relatie cu el? Fundita la raspunsul care functioneaza.

13 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| PrESeUS a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa fi mai deschisa! Trebuie sa fi putin mai indrazneata si sa ai curaj. Spune-i ce simiti poate simte si el la fel pentru tine! Daca chiar spui ca arati bine nu ar avea de ce sa te refuze! Poate te plac si el mult noroc! Fundita?

| carmina34690643 explică (pentru PrESeUS):

Am impresia ca stie de la un "prieten"de-al meu si nu a reactionat cu nimic

| PrESeUS a răspuns (pentru carmina34690643):

Daca stie de la altcineva acum se v-a lasa mai greu putin! Ar trebui sa afle de la tine! Ai incredere in tine! Si mult noroc!

| YouLostMe a răspuns:

E destul de complicat, adica depinde daca si lui ii place de tine. Ti-a dat vreun semn sau ceva? Si incearca sa vorbesti, daca il bagi tu in seama prima data poate te va baga el in seama data viitoare. Si nu trebuie sa mutesti niciodata, inventeaza ceva sau povestestei lucruri despre tine..intreabal ce ii place sa faca cu ce echipa tine, chesti de baieti laughing). Daca te apropi de el o sa ai mai mult succes dar daca taci nu o sa faci nimic, te crede timida si poate de asta nu vrea nimic.

| YourBetrayal a răspuns:

Totul tine de abordare. Depinde cum o faci, si in ce context. Afla care sunt hobby-urile lui, si integreaza-te in grupul lui in felul acesta. Eu sunt sigur ca vei fi in atentia lui in scurt timp. Mult noroc.

| Skaywalker_Matei_1993 a răspuns:

Pai nu stiu ce sa zic baga si u conversatii interesnate despre xce ti s-a intamplat tie adc gen cal captiveze si nu stiu dupa aia...