| Serban_Albu_1994 a întrebat:

Cum o cuceresc pe fata care o plac,chiar daca ea nu m-ar placea deloc,chiar daca nu simte nimic pentru. mine? Va rog intelegeti esenta intrebarii,aceea ca nu o oblig, vreau ca eu cand sunt langa ea totul sa vina de la sine, pentru ca momentan I am aratat ca sunt pisalog si din aceasta cauza ma Evita.Deci,ATENTIE!,nu o oblig, trebuie ea sa vrea.Cum s ar putea schimba situatia si sentimentele ei, pentru ca eu chiar o iubesc cu adevarat!

16 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

"nu o oblig, trebuie ea să vrea"- Şi dacă nu vrea? Ce-i faci?

| Serban_Albu_1994 explică (pentru Doub):

De ce sa nu vrea? Va rog terminati cu din astea', nu stiti prin ce trec si cum ma simt asa ca e usor pentru voi!

| Doub a răspuns (pentru Serban_Albu_1994):

Yeaa, deci până la urmă, tot la obligat ajungem nu?
De ce să nu vrea?
Păăăi, ăăăh, prietene, e liberă sau nu să te aleagă.

| Serban_Albu_1994 explică (pentru Doub):

De ce sa nu ma aleaga pe mine? Nu mai comentati ca sa va aflati in treaba!

| Doub a răspuns (pentru Serban_Albu_1994):

Pentru că eşti prea disperat, iar fetelor le plac băieţii siguri pe ei, raţionali, care le oferă siguranţă, nu disperaţii.
Mno, adevărul doare, ce să faci...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe o fata care nu te place absolut deloc nu o cuceresti. O obligi sau o cumperi. Dar nu o cuceresti.

| Serban_Albu_1994 explică (pentru anonim_4396):

De ce sa nu o cuceresti, poate vede ceva la mine, la asta ma gandesc.

| Serban_Albu_1994 explică (pentru anonim_4396):

Trebuie sa aiba un punct sensibil, daca ma cunoaste mai bine vreau sa spun ca poate remarca ceva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Serban_Albu_1994):

Sa vada la tine, ce? Ai vreo calitate ascunsa ce te recomanda peste restul muritorilor? Detii cunostinte in ce priveste manipularea aproapelui? Ai niste terenuri prin Dubai?

Nu numai ca nu ai vreo calitate iesita din comun dar ai facut si cea mai mare greseala pe care o poate face un baiat atunci cand curteaza o fata: ai insistat prea mult. Stresand-o ai reusit sa o determini sa te atribuie unui sentiment sacaitor, enervant. Acum, de fiecare data cand te vede sau se discuta despre tine ea va avea acel sentiment. Si va fi mult mai greu sa-i inlaturi senzatia asta decat ar fi fost sa o cuceresti, in prima faza. Fetele se indragostesc de tine atunci cand prezenta ta le face bine, nu cand prezenta ta e asociata unui sentiment negativ.

Si, din moment ce nici macar tu nu stii ce are putea vedea la tine, nu stiu cate sanse de reusita ai.

| Serban_Albu_1994 explică (pentru anonim_4396):

Da,poate ca eu nu am sanse sa zicem, dar o fata care nu place un baiat, acel baiat se poate sau nu sa se remarce in vreun fel in fata ei, asta vreau sa spun.De unde stii ca nu ar putea aprecia ceva la un baiat pe care nu il place

| anonim_4396 a răspuns (pentru Serban_Albu_1994):

Pentru ca de fiecare data te va judeca prin prisma sentimentelor pe care le nutreste deja fata de tine. Si, chiar cand vei face ceva bun, tot repulsia fata de tine va fi primul sentiment pe care il va simti. Ca sa iesi din cercul asta trebuie sa faci ceva iesit din comun, sa o fortezi sa te perceapa altfel. Mai intai, evident, trebuie sa renunti la tot ce a deranjat-o ulterior. Asta cu insitatul si batutul la cap trebuie sa dispara in primul rand.

| LoveSleep a răspuns (pentru anonim_4396):

Și ce recomanzi între 'a obliga' și 'a cumpăra'?

| anonim_4396 a răspuns (pentru LoveSleep):

Daca dispui de capital, clar 'a cumpara'. Daca nu, e de preferat sa locuiesti in lumea a treia...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie să îi spui ce simți dar ia-o cu încetul. Fă gesturi mici şi oferă-i cât mai multă atenție. Nu o laşi pentru că te cheamă un prieten să mergi cu el la magazin laughing

| CiocolataCuOreo a răspuns:

Păi cumpără-i un trandafir roșu și o cutie de ciocolată, sigur o să accepte dacă vine vorba de o floare sau de ciocolată. Succes cu aceea fată big grin

| DianaStyles123 a răspuns:

Spune-i asta!
Încearcă să faci gesturi mici cum ar fi dă-i flori... DAR CEL MAI IMPORTANT SPUNE-I ASTA happy