| Neymar2 a întrebat:

Cum sa ii spun unei fete sa se combine cu mine?

4 răspunsuri:
| rox13yy a răspuns:

Intreab-o ce parere are de tine, daca parerea e buna atunci spune-i ca sh tuh o placi sh ca ar fi minunat daca ati avea o relatie.

| XtmCamiii a răspuns:

Cred ca... ar trebui sa o iei usor. Fii dragut cu ea, poarta-te dulce in preajma ei, fa-o sa rada, zambeste-i afectuos si incearca sa petreci cat mai mult timp langa ea fara sa fii prea insistent sau prea bagacios.
Apoi, vei vedea ca incet, incet veti avansa. Veti petrece din ce in mai mult timp unul langa altul si pana sa va dati seama, veti fi impreuna. Nu cred ca ar trebui sa te duci dintr-odata la ea si sa ii spui direct si scurt "vrei sa fim impreuna?" decat daca sunteti destul de apropiati, sau buni amici. Nu cred ca ar trebui sa ii spui pe mess sau prin SMS. Mie, ca fata, nu mi-ar place, desi asa e mult mai simplu. Oricum... Iti doresc succes si sa ai grija de ea cand veti fi impreuna. Ok?
Am sa-ti spun un secret.Prietenul meu, a venit la mine si mi-a spus asa:-Nu stiu cum ar trebui sa fie, dar trebuie sa fim prieteni.Ar fi o minune sa ma refuzi, dar nu am timp de minuni. Sa ma crezi, spun adevarul.
Am amutit, mi s-a taiat respiratia si din ambitie am spus, nu doresti minuni, atunci nu vei avea. Da vreau sa fiu prietena ta, si fiara din mine o duce de minune, deci accept.Acum eu stiu cum v-a reactiona fata pe care o placi tu?
Acum se fac alt gen de cereri, nu stiu. Te poti duce la ea si, fiind sigur pe tine sa ii spui:-Vrei sa fi prietena mea, sa am grija de tine cand ai nevoie, sa nu existe bariere intre noi, sa te iubesc neconditionat, sa i-mi fac timp pentru tine? Cand ii vei face aceasta cerere trebuie sa fii sigur pe tine, si sa nu faci pauza in ceea ce alegi sa spui, sa nu te balbai.
Acum totul depinde de tine, si sper sa fii sigur pe tine si curajos.Pup si succes.
funda?

| Serafir a răspuns:

Iti iei o sticla la tine si o intrebi: auzi te-a lovit vreodata dragostea... daca zice nu iei sticla si poc laughing

| bubulina_4916 a răspuns:

Buna! Fii sincer,du-te la ea si spune-i ca iti place de ea si ca vrei sa ai o relatie cu ea si intreab-o daca e de acord,iar daca relatia ca iubiti nu o sa mearga propune-i sa ramaneti amici,nu ai nimic de pierdut daca incerci! E posibil sa nu accepte din prima, dar incercarea moarte nu are, iar daca te refuza nu te descuraja, mergi inainte.Bafta multa!