| Sanity1337 a întrebat:

de 3 zile am mancarime pe capul penisului si apare si un fel de seva si vreau sa mentionez ca nu am avut contacte sexuale. Car e ar fi cauza si ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Lipsa unei igiene adecvate. Penisul trebuie decalotat zilnic si spalat atat glandul (capul) cat si intregul trunchi cu apa caldutza si sapun antibacterian cel putin 1 data pe zi. Dupa stergere si uscare este recomandat ca pe gland sa fie aplicat un strat fin/subtire de unguent Baneocin sau unguent cu extract de galbenele. Este foarte important ca penisul sa fie permanent igienizat pentru a fi mentinut perfect curat. Multa sanatate!

| Sanity1337 explică (pentru corbulalbrosu):

Ar trebui sa merg la un doctor?

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Cauza este jegul acumulat de prea mult timp care a dus la apariția unei infecții.
Spală-te de mai multe ori pe zi cu apă călduță și un săpun pentru bebeluși. Dacă nu se ameliorează după o zi, mergi la medic!