| al3ks a întrebat:

Am și eu o mica mare problema.
Am avut mai multe contacte sexuale cu iubita. Și de la ultimul a început sa-mi apară pe capul penisului un fel de roșeață. Nu vreau sa mă duc la spital mi.e cam rușine. Nu de alta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Lasa rusinea la o parte si mergi la medic acum cat nu este chiar asa de rau. Si tu dar si iubita.

| Violleta2022 a răspuns:

Nici o problema stai acasa si rusineaza-te, cand roseata se va tranforma in rana sangeranda si purulenta o sa fugi tu la medic, sa vezi atunci cate luni o sa stai cu el in batista, ca nu-l poti folosii!
Pune fata sa mearga de urgenta la gineoclog sa vada cu ce sunteti infectati, macar asa veti primii amandoi tratament si puteti sa va vindecati.
atentie, pana la vindecarea completa nu se face sex, ca riscati sa va recontaminati.

| anamariarot a răspuns:

O vizita la ginecolog insotita de un test Papanicolau in cazul ei, iar in cazul tau o vizita la urolog. Ea are scurgeri albe, branzoase? Posibil sa aveti candidoza. Du-te la spital, ca penisul tau nu e singurul pe care l-a vazut vreodata medicul, asa ca nu ai de ce sa iti faci griji

| Viitorulapropiat a răspuns:

Mai bine te duci acum pentru un simplu control, decat sa te duci mai tarziu pentru a te chinui sa ti tratezi o boala.Sunt mii de oameni care se duc in fiecare zi la doctor pentru astfel de probleme, deci n-ai fi nici primul nici ultimul.Multa sanatate.

| Ionut_Sur_1987 a răspuns:

Stai linistit acasa ca se usuca singua si pica, fara probleme!

| dermdoc a răspuns:

Salut,

Poate fi orice, de la o iritatie la o infectie cu transmitere sexuala. Lasa rusinea la o parte si mergi, cum am recomandat si colegii, la dermatolog sau la urolog. Succes.

| PANZER42 a răspuns:

Daca folosesti prezervativ sau.pur si simplu dai mai tare, s-ar putea sa ai o iritatie, sau daca e vorba de prezervativ, atunci s-ar putea sa ai vreo alergie la latex. In orice caz, daca nu te doare/mananca, nu simti nimic, nu ai de ce sa iti faci griji, dar daca observi ca roseata se extinde sau ca incepi sa simti ceva. du-te la urolog...

| MaryLoveMyLife a răspuns:

Salutare,dupa cele citite cred ca este vorba de o infectie, du-te cit mai rapid la urolog iar iubita ta la ginecolog, situatia poate sa se agreveze! Sanatate