| anonim_4396 a întrebat:

De cateva zile imi place de o fata, suntem la acelasi liceu, ea e in clasa a XI-a si eu a X-a, asta nu e o problema. Ne salutam cand ne vedem ne zambim, cate o data daca eu nu o salut pe ea ma saluta ea pe mine si imi zambeste...Dar exista o problema : Eu sunt de religie ortodox iar ea e penticostal, asta ar putea fi o problema pentru a avea o relatie?

Răspuns Câştigător
| jozsef10 a răspuns:

Crede-ma in iubire nu conteaza iubirea,si eu sunt reformat, dar am o prietena ortodoxa, si ne intelegem foarte bine! Iubirea este ceva special, daca voi va placeti cu adevarat, religia e cea mai mica problema! Crede-ma! big grin

| eunumberone a răspuns (pentru jozsef10):

Da dar ma gandesc ca poate nu o sa o lase familia ei...

| jozsef10 a răspuns (pentru eunumberone):

Stii cum e, la fete tatal e mai protector, dar pana la urma, cred ca o sa o inteleaga si pe ea! Nu poti opri iubirea! Crede-ma, din nou! big grin

| eunumberone a răspuns (pentru jozsef10):

Te cred... fata e mare nu prea are de ce sa ii poarte grijawinking daca ea va fi de acord cu relatia ar putea sa ma prezinte si parintilor...dar asta mai tarziu

6 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

S-ar putea sa fie probleme. De fapt sigur vor fi probleme. E mai bine sa nu amesteci chestiile astea.

| valentingb a răspuns:

Cred că trebuie să o întrebi pe ea dacă familia ei are ceva împotrivă în situația asta. Dar nu orice băiat își pune întrebarea asta, așa că ai șanse mari, dacă familia te cunoaște (ai șanse și mai mari dacă familia nu află laughing, dar nu recomand )

| grab a răspuns:

Fa-ti un tricou: "i love penticostals" sau intreab-o ce crede god-ul lor despre god-ul vostru.