| ionuutpop13 a întrebat:

.. de ce cand intra penisul in vagin din stare erecta devine fleasca dupa 30s-1min

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca in acest timp ejaculezi este ceva cat se poate de normal sa devina flasca si se datoreaza ejacularii precoce sau unei excitatii mult prea intense si a lipsei de experienta sexuala.Insa daca devine flasca fara a ejacula cauza este de natura prihica si este novoie de consilierea unui psihosexolog.

| Quassaar a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Corbule, daca este adolescent ar trebui să-l sfătuiești sa meargă la școală, nu la psihosexolog. Să-mi spui cați psiho.din ăștia ai vizitat tu in adolescenta. Mai mult ca sigur este un copil. Lasa-i să-și trăiască si sa descopere adolescenta...si stiu.o sa spui ca sunt ignorant dar m-am riscat sa-ti atrag atenția. O zi buna!

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Quassaar):

Raspunsul este dat la modul general fara a particulariza in functie de varsta.Problema descrisa nu se manifesta in functie de varsta deoarece o astfel de disfunctie poate sa apara atat in cazul unui adolescent dar si in cazul unor persoane trecute de prima tinerete. Consider ca este de natura psihica si necesita consiliere mai ales cand pesoana este adolescenta/tanara. Sper sa fii de acord cu mine, insa tin sa-ti aduc aminte ca tinerii de astazi sunt super stresati. Cel putin mult mai mult decat pe vremea cand eram eu de varsta lor.Parerea mea.O zi buna!

| LoveSleep a răspuns:

Calmează-te, încerci prea din greu.

| aumih16 a răspuns:

Daca te masturbezi de exemplu indiferent ca ai penis vagin devine fleasca adica te-ai masturbat precoce prea mult iar organismul poate elimina foarte multa sperma oricum nu ramai fara sperma ca organismul iti tot da sperma dar dupa ce te-ai masturbat seara de exemplu o sa simti ziua urmatoare ca organul ti se mareste tocmai ca i-a placut masturbarea produsa noaptea dar de masturbat nu e musai seara poate sa fie dimineata sau chiar dupa amiaza de ce nu la urma urmei nu conteaza cand este sau cand se produce oricum daca nu esti casatorit casatorita maritat maritata masturbarea este o solutie si nu trebuie sa iti fie rusine de ea ca iti cunosti corpul mai bine nu neaparat ca inveti pentru viitor tehnicile sexuale ca oricum alea le vei invata ca partener prieten sot cu partenera prietena sotia ma rog asa ca nu e asta o problema nu e crima e bine sa iti stii cunosti corpul sa stii de ce este capabil si de ce nu este capabil da exact acum cu timpul nu stiu daca risti sau nu sa ramai impotent adica fara sperma dar e bine sa nu iti faci un obicei din asta sunt si oameni care se masturbeaza foarte mult se pot imbolnavi dar pot si muri chiar nu este exclus de la masturbare asa ca atentie si nu depasi numarul de masturbare

| Quassaar a răspuns:

Probabil ii este teama sa nu fie ceva dinți in interior. Leșina sub ochii tai. big grin
Si acum serios: sigur aici lucreaza psihicul. Intervine ceva in mintea ta care te inhiba emotional iar asta face sa îți diminueze interesul pentru partenera. Si experinta este foarte importanta la început. Stai liniștit..cu timpul se rezolva problema. Trebuie doar sa ai încredere in tine.

| CatalinaMA a răspuns:

Probbabil nu te atrage persoana cu care o faci