| anonim_4396 a întrebat:

de ceva timp vreau sa ma apuc de sala de forta dar nu stiu ce program sa urmez...eu mi-am facut un program dar nu stiu daca e bun asa ca astept pareri, deci:
Luni: Piept+Triceps
Marti: Pauza
Miercuri: Spate+Biceps
Joi: Pauza
Vineri: Umeri+Abdomen
Sambata: Pauza
Duminica: Innot
Proteine nu vreau sa iau decat dupa vreo 4-5 luni de sala, asa ca as dori sa-mi spuneti ce alimente trebuiesc consumate mai des? FUNDA!(scuzati categoria dar este cea mai vizitata)

Răspuns Câştigător
| CEl8oo a răspuns:

Eu til spun pe al meu...este foarte bun
Luni:biceps, piept
Marti:pauza
Miercuri:spate, triceps
Joi:pauza
Vineri:Umeri, git, picioare
Insa abdomenul il faci de fiecare data..adika spre exemplu luni faci la piept, si biceps dupa ce ai terminat incepe cu abdomenul
Cu alimentatia:este foarte importanta pentru antrenament 70% contine mincarea 20% antrenamentul si 10% somnul iarasi
Luni: dimineata la orele 7:00, 8:00 bei un ceai cu niste biscuiti din ovaz, sau un pahar cu lapte la fel cu biscuiti de ovaz, o portie de casa de ovaz cu fructe, Pe la orele 11:00, 12:00 maninci ceva o salata din legume ..la ora 13:00, 14:00 ceva zeama, bors cu o bucata de carne se poate si niste spaghete sau orez apoi cred ca la fel si la tine spre seara urmeaza cred ca antrenamentul inainte cu vreo 10, 15 minute de antrenament poti sa ia-i un snikers si o banana sau un mar ..este foarte bun dupa ce termini antrenamentul la fel in snikers si un mar.

eu dupa ce termin antrenamentul alerg citva kilometri.Alergatul este bun chiar in general. Seara la fel poti minca un sandvis, un pahar de lapte cu vreo 2 biscuiti, dar nu mai incolo de ora 21:00. Daca vrei sa urmezi regimul meu vei vedea rezultate pe ste 2, 3 luni cum a crescut masa musculara si tot odata cresti si in kg.Te duci intr-o zi la magazin si cumperi tot ce ti-am scris. Bafta!"SI NU UITA TE ANTRENEZI PENTRU TINE NU PENTRU ALTUL ".Si lasa proteinele dauneaza foarte mult corpului.informeazate ce fac proteinele daca ai inceput sa le folosesti si peurma te-ai lasat de ele.
Funda! ca doar nu am scris pe gratis big grin

7 răspunsuri:
| e7d7n7 a răspuns:

Depinde câte kg ai,înălţimea, vârsta, tipul somatic, ce aşteptări ai?

Şi în antrenamentul tău nu văd să lucrezi picioarele, alea cui i le laşi?

| e7d7n7 a răspuns:

Încearcă ceva de genul, vezi cum merge treaba:
Luni: Piept, Biceps
Marţi: Picioare
Miercuri: Pauză
Joi: Umeri, Triceps
Vineri: Spate, Trapez

| CEl8oo a răspuns:

SI inca una daca fumezi, sau consumi bautura alcoolica nici sa nu te mai apuca de sala de forta..plus ce inaltime ai si ce virsta si kg ai?

| LazyMode a răspuns (pentru CEl8oo):

De fumat m-am lasat acum 5 lunihappyAm 16 ani, inaltime 1, 78 si greutate 65kg

| Cosmin86 a răspuns (pentru LazyMode):

La 16 ani te-ai "lasat" de fumat? rolling on the floor

| LazyMode a răspuns (pentru Cosmin86):

Prietene eu am fost intr-un grup foarte dezorganizat si am inceput sa fumez de la 11 ani, fumam chiar un pachet pe zi si cred ca e mare realizare pentru mine ca m-am lasat, dar cum esti tu fraier incepi sa razi de om fara sa stii contextu'.Se vede ca esti un tocilar copilaros. Daca nu-ti convine intrebarea inchide pc.

| Cosmin86 a răspuns (pentru LazyMode):

Mi se pare amuzant ca multi nici nu se apuca la varsta aia si tu te-ai lasat.

In fine, bine macar ca te-ai lasat... desi ma indoiesc ca plamanii tai se vor mai dezvolta vreodata cum trebuie ( de fapt clar nu )

"tocilar copilaros". de ce, ca nu fumez de la 11 ani inseamna ca sunt tocilar? laughing