| simulare a întrebat:

De curand a inceput sa imi placa de o fata care e prietena cu o colega de la mine din clasa ( sunt la liceu). Ne mai zambim unu altuia dar nu stiu cum sa o abordez, ce sa ii spun. Dati-mi niste sfaturi ce sa vorbesc cu ea sa ne mai imprietenim (sa nu intru in friendzone). Nu imi spuneti sa ii zic colegei mele sa vorbeasca cu ea. Multumesc, dau funda.

Răspuns Câştigător
| Iugas a răspuns:

Daca te place orice ai spune va suna bine pentru ea happy
Poti sa deschizi discutia de la un lucru ce-l aveti in comun, vei fi surprins sa vezi ca totul va merge natural.
Poti sa o intrebi cum i-a fost ziua, daca a vazut filmul cutare, daca-i place noul clip de la..., ce-i place sa faca dupa scoala, chestii din astea...Fa-o sa vorbeasca despre ea, despre chestiile ce-i plac, vei afla si lucruri despre ea.
Daca reusesti sa o pornesti sa vorbeasca, nu se va mai opri, asa sunt femeile.

1 răspuns:
| Raduh12 a răspuns:

Coaie, vreau si eu raspuns la asta, aceeasi dilema