| JuicyCouture a întrebat:

de mai bine de jumatate de an sa zic asa o ard cu un baiat. El e un baiat pe care eu il consider perfect pentru mine, sunt indragostita maxim de el iar in tot acest timp nu am mai avut ochi pentru nimeni altul. Noi suntem la aceeasi scoala si ne intelegem mai mult decat bine. Ma ia in brate, vorbeste foarte frumos, cand vorbesc cu el ma priveste fix in ochi si chiar in pauze nu ma scapa din ochi. Dar toate aceste lucruri tin cateva zile poate chiar 2 -3 dintr-o saptamana si in celalalte zile nici nu ma baga in seama si trece pe langa mine si se face ca nu ma cunoaste sau ca ma vede. Ce pot sa inteleg eu cu acest comportament. Cred ca e foarte orgolios si de aceea face alta. Mai mult decat atat, in ultima perioada in ultimele 2 saptamani ( 1 sapt si ceva) nu mai prea vorbeste cu mine si tot asa se face ca nu ma vede dar incearca sa ma faca geloasa. Adica trece pe langa mine il simt ca ar vrea sa imi spuna ceva, dar trece mai departe si se duce la alta fata si vorbeste cu ea. Lucrul asta il face intentionat, crezand ca ma raneste.Ce vrea el de fapt de la mine? ( tinand cont ca sunt zile in care nu ma scapa din ochi si se comporta ca si cum am fi impreuna si chiar acum in acest interval de timp cand se face ca nu ma vede si acum ma are in vedere sa nu cumva sa vorbesc eu cu alt baiat. )

8 răspunsuri:
| Alexandru0007 a răspuns:

Vrea sa o ''arda'' si el cu altele asa, se joaca si ii place.deci lasa-l si ''arde-te'' cu altul

| neutrino a răspuns:

Momentan, de la tine nu mai doreste nimic.

| inconscient a răspuns:

Si eu ma amagesc de un an ca e doar timid si ma iubeste si nu poate sa-mi spuna, pana asa aflu azi ca vrea sa stea cu una dintre cele mai bune prietene ale mele! Vorbeste cu el! Intreaba-l! Lamureste situatia! Ai curaj!

| WildDream a răspuns:

Tu esti iubita lui cand are el chef si te urmareste deoarece considera ca-i apartii si nu ai dreptu sa vorbesti cu altcineva (sa nu cumva sa-i faci ceea ce iti face el tie).

| Liliana1981 a răspuns:

Probabil ca ai facut si tu ceva ce l-a deranjat si incearca sa se razbune. Daca nu s-a intamplat acest lucru, lasa-l. Nu merita sa-ti bati capul cu asa ceva.

| oanaonitza26 a răspuns:

Nu fa acelasi lucru...va crede ca esti geloasa... spune-i verde in fata si cand nu te baga in seama baga-l tu

| Isbasescu_Mirabella_1999 a răspuns:

Vrea sa te testeze, sa vada cat de geloasa esti!

| maddy_6163 a răspuns:

Plateste-i cu aceeasi moneda... Cand trece pe langa tine, vorbeste si tu cu alt baiat.
Nu vrea nimic de la tine, dar are siguranta ca il placi, si atunci isi permite sa vb si cu alte fete, fara sa se teama ca tu ii vei face vreo scena.