| ciprian2015 a întrebat:

de vreo 2 zile mi-au aparut pe coroana penisului niste bubici mici albe se observ mai bine cand e penislui in erectie ce poate fi? ca contact sexual nu am avut de cateva luni poate fi vorba de o iritatie ceva? sad dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Cu timpul se vor diminua, activitatea acelor glande sebacee este practic la fel cu eruptiile de acnee de pe fata. Sunt inestetice asta e, dar cu inaintarea in varsta se vor estompa, vor mai dispare din ele.

3 răspunsuri:
| lplostonyou a răspuns:

Stai linistit, la toata lumea e si eu le am uneori, nu stiu cum apar, nu e nimic grav.

| corbulalbrosu a răspuns:

Sunt niste glande sebacee care produc niste grasimi/ulei necesare lubrefierii preputului in vederea unei decalotari line/fine, placute. In unele cazuri din cauza secretiei mai abundente de sebum aceasta se acumuleaza in santul balanopreputial si se oxideaza transformandu-se in smegma, asa numita branza a penisului. In cazul in care se produce sebum in exces este indicata spalarea zilnica a glandului cu apa calduta si sapun in vederea mentinerii unei igiene perfecte.

| ciprian2015 explică (pentru corbulalbrosu):

Nu pot scapa de ele exista vreo solutie? am din astea si in partea de jos a penisului langa ata acum au aparut si pe coroana penislui cam exagerat happy

| corbulalbrosu a răspuns (pentru ciprian2015):

Cu timpul se vor diminua, activitatea acelor glande sebacee este practic la fel cu eruptiile de acnee de pe fata. Sunt inestetice asta e, dar cu inaintarea in varsta se vor estompa, vor mai dispare din ele.