| tofeek a întrebat:

deci mie imi place mult de o fata cu care invat intr-o scoala eu am 16 ani ea 15, de vorbit am vorbit doar pe mess, deoarece eu sunt o fire foarte timida, dar problema este ca ei ii face curte inca un baiat care spre deosebire de mine nu-i timid si are curaj sa vorbeasca cu ea aproape la fiecare pauza, astazi dupa scoala am asteptato si am conduso pina acasa, dar nu prea multe am vorbit cu ea si simteam ca am plictisito...dar stiu de la niste prieteni comuni ca ma place pe mine dar nu pe celalt baiat, si ca asteapta ceva dovezi de la mine... ajutati-ma va rog, dati-mi vreun sfat, ce sa fac? Cum sa ii demonstrez ca o iubesc?

Răspuns Câştigător
| Ana_4223 a răspuns:

Pai din moment ce acel baiat deja a abordat-o si vorbeste foarte des cu ea si din sursele tale ai auzit ca pe tine te place nu pe el, asta inseamna ca ii place personalitatea ta ca esti mai timid mai finut..pai eu in locul tauas face asa :
Cand iesiti de la scoala o conduci spre casa dar sa fiti nuami voi doi,si dintr.o data o saruti

ii spui asa:°stai oleaca° pe urma te uiti in ochii ei cateva secunde si o iei in brate si vezi cum reactioneaza,daca sta in bratele tale inseamna ca chiar ii place de tine,ca fiecare fata daca ii place de un baiat sau este indragostita viseaza sa fie in bratele lui si asa mai departelaughing), daca sta insem, na ca chiar ii place de tine, si daca vezi ca ii place deodata o saruti si gata, si pe urma va mai intalniti si o mai saruti si la un moment dat o intrebi :° noi suntem impreuna nu?° si daca iti spune da ..fii fericit, si nu mai sta pe ganduri ca in secunda 2 poate sa ii placa de alt baiat, stiu ca poate iti va fi greu sa faci asta, dar daca nu risti nu castigi.Deci NU PIERDE TIMPUL. dupa rezolvi situatia te rog frumos sa imi spui ca sunt foarte curioasa cce se va intampla.SUCCES!

| tofeek explică (pentru Ana_4223):

Nu cred ca sunt capabil de asa ceva, si ma tem foarte mult sa nu primesc un raspuns negativ...altfel nicicum?sad

| Ana_4223 a răspuns (pentru tofeek):

Mai pai faci asta o data si afli direct raspunsul, nu stai si te intinzi ca ma duc acum la clasa ei sa vorbesc cu ea ma duc sa o vad ca vorbesc cu ea pe facebook, macar asa stii una si buna o cauti sau nu o mai cauti ..si daca de exemplu daca va trebui sa fii cu ea tot asa timid vei fi? scapa de timiditate pierzi timp cu ea, observi? si oricum daca va fi sa primesti un raspuns negativ tot il vei primi fie ca faci asa cum iti spun eu sau fie ca faci cum vrei tu, gandeste.te oleaca sa spunem ca tot ce ti.am spus eu tie o sa faci maine, ai deja afli raspunsul, nu stai 10 ani dupa o fata fiindca nu merita, iar daca te intinyi s.ar putea sa iasa si mai rau fiindca tu te atasezi din ce in ce mai mult de ea.pe cand daca sa spunem ca doamne fereste faci tot ce ti.am spus eu tie maine stii una si buna da sau nu te place sau nu te place, si nu mai sta ca pe ganduri, ca in acewst moment poate sa ii placa de altu sau poate sa ii placa de tine si sa interpreteze ca nu o placi sa treaca la altul.asteptam raspunsul mare mare succes!

| tofeek explică (pentru Ana_4223):

Mersi mult... incerc miine si va spun. o seara buna tuturor mersi inca odata.

| Ana_4223 a răspuns (pentru tofeek):

N.ai peentru ce.inca o data succes!

17 răspunsuri:
| Ana_4223 a răspuns:

Multumesc de funda si pana la urma ce ai facut cu fata aia aseara?

| tofeek explică (pentru Ana_4223):

Deci...am esit in oras, am stat la un suc, am mai vorbit, ne-am ris, apoi am conduso acasa si m-a sarutat pe obraz, eu o intreb noi suntem impreuna, da? ea mi-a zimbit ma mai sarutat odata si a fugit in casa, acum vorbim la fiecare pauza..cu placere

| Love4Music a răspuns:

O scoti in oras, o faci sa se simta bine la sfarsitul intalnirii ii spui ca iti place de ea

| ŜħadØwFcutPťParkour a răspuns:

Bun raspunsul lau Ana_4223 insa tofeek spune "eu sunt o fire foarte timida" deci e mai greu eu iti propun si ideea ei dar cred cai bine so mai abordezi cand vi de pe la scoala sau ciar in timpul pauzelor mai saluto si tu da sa nu fi genul ala care se baga in seama ..nu deschide un subiect ciudat si continui sai pui intrebari pe acel subiect. Pur si simplu mai condu-o acasa...si cand mai sunteti voi singuri, intreab-o daca vrea sa fie cu tine (sincer si mie mi-ar placea mai mult ideea lui ana.e mai interesanta laughing ) infine noroc si fezi tu ce faci poate funda cine stie! happy.

| tofeek explică (pentru ŜħadØwFcutPťParkour):

Mersi mult...incerc miine si poate imi reuseste ceva. dupa care va povestesc tot cum a decurs

| Petru_Pantea_1968 a răspuns:

Uneori poti parea caraghios dar poti citi pe net ceva glume, i le zici, o faci sa rada, chiar o floare si cred ca e ok daca ii spui ca-ti face placere sa fi cu ea.curaj.fetelor le plac baietii cu initiativa.bafta

| tofeek explică:

Dragi prieteni imi pare foarte rau ca v-am tinut atita timp in suspans, dar astazi din pacate nu m-am putut vedea cu ea deoarece din motive de sanatate nu am putut merge la scoala...dar miine seara ma gindesc s-o invit la un suc, si incerc ceea ce mi-ati recomandat...

| Ana_4223 a răspuns (pentru tofeek):

Sa stii ca azi m.am tot gandit ce.ai facut cu acea fata, hai ca te mai asteptam pana maine.laughing

| tofeek explică (pentru Ana_4223):

sadsadsad azi am aflat de la niste prieteni comuni ca "ala" care-i facea curte a duso acasasad dar am mai aflat ca ea accepta sa mearga cu el doar pentru imi ma face gelos...si ca chiar ii place de mine dar nu de el.

| tofeek explică:

Salut, deci: azi am dus-o acasa, am luat-o de mina i-am spus citeva vorbe frumoase niste glume...si era fericita, diseara es cu ea in oras, uratimi succes!big grin

| Ana_4223 a răspuns (pentru tofeek):

Ce ma bucur.:* mare mare succes! hai ca astept sa imi spui ce ai facut

| tofeek explică:

Salut, deci: va multumesc enorm pentru sfaturile voastre...Deci aseara am esit cu ea ne-am plimbat un pic apoi ne-am asezat pe o banca in curtea scolii eu am cuprinso usor si am stat ne-am amuzat pina la mezul noptiibig grin, apoi petrecindo acasa i-am spus ca-mi place de ea ea mi-a zimbit nu mi-a zis nimic si a fugit in casabig grin, si diseara es iar cu ea...

| Ana_4223 a răspuns (pentru tofeek):

Ce frumos ce ma bucur pentru voilove struck