| monder20 a întrebat:

Salut tpu.deci,sa incep asa.mie imi placea,si inca imi place, de o fata de la mine din clasa mea. vroiam sai spnu cat de mult o iubesc, dar nu stiam cum..asa ca am mai pus de pe alte conturi intrebari, cum as putea sai spun..si mereu am primit raspunsuri de genu"fa-ti curaj,sigur te place, mai bine acum decat mai tarziu, ceva de genu.prin iulie mi-am facut curaj si i-am spus(noi inainte mai vorbeam si pe facebook, si in lumea reala)iar dupa ce am intrebat-o s-a suparat rau de tot...mam simtit distrus...de arunci nici un cuvant nu mia mai dat.va rog,mai pot face ceva sa fie din nou prietena mea,caci eu nu stiu daca are prieten sau nu, unii colegi zic ca au vauto cu unii baieti, alti nu.chiar nu stiu ce sa fac, si mai ales ca peste cateva zile o sa fie ziua ei

Răspuns Câştigător
| Zeref a răspuns:

Odata ce ai incercat si ea ti-a raspuns in felul ei, eu zic sa numai incerci nimic caci ti-a subliniat destul de clar ca nu este loc.Tot ce poti face este sa te comporti normal si nu cu priviri seducatore si facuturi din ochi.Comporta-te exact cum ai fi primit un raspuns si ti-ai invatat pozitia.Crede-ma tu ti-ai impregnat amprenta in memoria ei.De cate ori te vede isi va aminti ce i-ai zis.Si nu o sa treaca mult timp si o sa vorbiti din nou.Tu sa nu spui"te-ai mai gandit?"
Caci totul se va sterge.In situatia asta iti recomand sa o lasi mai moale chiar daca vine ziua ei.Doar sa-ti faci simtita prezenta printr-un mesaj pe facebook sau pe mess ori telefon.Atat.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei! De ce atâtea probleme? Nu prea înțeleg de ce s-a supărat ea. E simplu. Spune-i și arată-i că o placi. Dacă vrea ceva de la tine, o să-ți arate. Dacă nu, înseamnă că mai sunt fete. Capul sus și nu te mai plânge. Baftă!

| Youcandoit a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ea spune-i ca nu ai vrut sa o superi si ca nu vrei ca asta sa va distruga prietenia; incearca sa vorbesti cu ea cand e singura.
Succeshappy

| mamatatasibunica a răspuns:

Sa-i spui ca iti pare rau, si ca nu vrei sa te inteleaga gresit. eu i-am spus prietenului, amicului meu ca il plac si i-am spus ca mai bine ii spuneam decat sa tin in mine. el nu s-a suparat a zis ca e bine de stiut pe viitor. daca vrei sa vorbim larg toata problema da add la : girlslovelife99@yahoo.com

| fReAk_2574 a răspuns:

Este singura fata de pe planeta? Incearca-ti norocul la alta fata, sunt destule fete.

| Alexis33 a răspuns:

Nu te mai stresa atat..cauta-ti o alta fata,deoarece este tanar si nu are rost sa te stresezi si sa zici ca esti "distrus" doar pentru ca o fata nu iti da atentie.Tu stii cat valorezi si asta conteaza,asa ca dale si altor fete sansa sa te cunoasca.iar in legatura cu ziua ei, trimite-i un mesaj cu la multi ani, deoarece deja tine de respect. Daca iti raspunde e ok, daca nu asta este, ea pierde.Bafta si bucura-te de viata cat esti tanar si poti!

| karynacyka a răspuns:

Deci eu cred ca ar trebui sa-i spui fetei nimic nu te va ajuta daca nu-i vei spune sentimentele tale, chiar daca o sa te respinga macar va sti ce simti pentru ea si poate la un moment dat iti va da o sansa