| LostInDreams a întrebat:

Buna!; x
Am o intrebare mai personala -nu vreau un raspuns, ci o parere, ma simt mai bine pentru ca am scris aici.Deci
Imi place mult de un tip de la o clasa paralela cu mine de multa vreme, dar de prin octombrie suntem destul de apropiati, poate de asta acum imi place super mult de el:X
Ne intelegem(intelegeam de fapt )bine, vorbeam zilnic, nu o intreaga compunere, dar vorbeam si pe mess cateodata.Mai de mult incepuse el sa se dea la mine, m-a intrebat daca am prieten, dar nu a vrut sa mearga mai departe. M-a intrebat acum 2 luni daca imi place de el, dar n-am avut curaj sa-i spun dacrying, totusi el stie (chiar daca nu mi-a spus) ca il plac, motiv pentru care vorbeste mai frumos cu mine, nu face glume proaste care stie ca m-ar deranja si, cateodata incearca sa ma faca geloasastraight facehappy
Totul mergea bine, dar saptamana asta a distrus totul, marti am aflat ca are prietena(desi nu asta e marea problema, nu stiu daca pe bune are); problema e ca miercuri el a trmis un mass (ceva de genu condoleante pentru nu stiu cine)-el si inca vreo 5-6 persoane din lista mea de mess.Eu cum nu cred deloc in massuri de astea, am trimis acelasi mass facand putin misto de cei care au trimis(desi nu ma refeream la el)-am zis ceva de genul condoleante lui... si celor care trimit massul asta mai departe(unora)-bineinteles intr-un moment de distractie cu niste colegi, nu-mi sta in fire sa fac d`astea.Problema e ca pe el chiar l-a deranjat ceea ce am zis si mi-a dat ignstraight face. A doua zi la scoala cand a adus vorba de acest subiect am negat, spunand ca n-am fost pe mess in ziua aceea si m-am facut ca nu stiu despre ce vorbeste, insa nu a vrut sa vorbeasca cu mine ca sa ma creada.Acum e suparat si nu prea vorbeste cu mine.Ma simt foarte prost pentru ce am facut, mai ales ca m-am certat cu singura persoana cu care nu vroiam sa ma certcrying. Acum ce as putea sa fac? Cum sa-l conving ca nu eu eram pe id meu cand a primit massul ala(acum trebuie sa mi sustin ideea)? Nu este perfect, dar mie chiar imi place de el si nu vreau sa-l pierd din atata lucru. Ce sa mai fac acum? Nu vrea sa -mi creada minciuna, dar nu vreau sa-i spun adeavarul, mai ales ca el uraste fetele astea, iar eu nu sunt asasad. Help! Nu vreau sa ma cert cu el, vreau ca totul sa fie ca inainte.sad

6 răspunsuri:
| GwenS a răspuns:

Offf ce mai situatie! dar stai.fi calma.trebuie sa iti faci curaj si sa ii marturisesti totul.il opresti orice ar fi.il iei deoparte si ii spui cu calm si clar.si ii zici ca iti pare rau.Credema e de 100000 mai bine sa sstie adevarul decat sa te creada o mincinoasa.->Astfel el te va placea pentru ce esti.

| bubulinabia a răspuns:

Eu zic sa ii spui adevarul, va aprecia, explica-i si lui ca nu ai facut-o din rautatehappy eu zic ca te va intelege chiar daca la inceput se va supara un pic. daca iti este prieten adevarat va intelege :*. succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apropo pe ce clasă eşti ca dacă eşti spre ex. în a 6-a- a-7-a nu are sens ce zici nu te supăra dar ăsta e adevărul (din privinta mea) deci nu stiu ce să iti zic decăt lasa baieti si concetrează-te pe şcoală.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa il convingi de nimic. Recunoaste fapta, si spune-i ca a fost o gluma si ca iti pare rau etc. prin "uraste fetele astea"nu am prea inteles. cred ca te referi la mincinoasa. dar, crede-ma daca chiar il intereseaza, te va ierta. desi e mai greu deoarece l-ai mintit deja, lucru care nu trebuia sa il faci. app laughing alt sfat data viitoare prefate ca nu te intereseaza daca se supara sau ceva. dup 1-2 zile va veni la tine din nouwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragutzo imi pare rau pentru ce s-a intimplat eu sunt de parearea ca ar trebui sa-i spui ca in acel timp alta persoana era pe sait si daca ai o prietena apropiata ai putea sa-i spui ca ea sa-i spuna ca ea a trimis acel sms si ca sa nu mai fie suparat pe tine ca tu nu ai nici o vina! iti urez bafta!

| 19962104 a răspuns:

Eu in locul tau as fuma o iarba si m-as culca