| anoneueu95 a întrebat:

doresc sa va cer si eu cateva sfaturi.

Am vorbit cu o fata la telefon imi place mult si cred ca si ea ma place am invitat-o sa iesim la un suc si la acceptat.

Problema este ca o sa ma intalnesc cu ea in pauzele de la scoala ce as putea sa vorbesc cu ea nu o cunosc prea bine.

Va rog cateva idei

9 răspunsuri:
| Alexandru0007 a răspuns:

Buna,ce faci? ce ora ai avut? a..stii abia astept sa merg la suc cu tine. apoi, m-am gandit sa mergem si la un film.ce filme iti plac, ce muzica asculti.imi place bluza ta..pana mea etceterahappy

| wertori a răspuns:

Orice,incepand de la banala intrebare : ce faci? ii propui sa mergeti sa va distrati undeva, o intrebi unde ar vrea sa mearga si ce ii place sa faca de obicei, daca are vreun hobby, o iei usor la inceput si daca o sa petreceti mai mult timp impreuna o sa gasiti voi ce sa vorbiti

| 23DiaDia a răspuns:

Pai asta e ideea..nu o cunosti. pune-i intrebari. ca hobby are, mai are frati, surori, cant la vreau instrument, ce vrea sa devina mai tarziu..important e doar sa deschizi conversatia si restul va merge ca pe roatewinking

| Public22 a răspuns:

Nu vorbi prea mult despre tine decat daca iti cere ea asta. restul cred ca te descurci.

| Rührselig a răspuns:

Întreab-o ce-i palce să facă în timpul liber, şi prefă-te că-ţi palce şi ţie sau că eşti interesat pentru a întreţine o scurtă conversaţie.

| Lavii007 a răspuns:

Orice, ce ora are, daca ar avea chef sa iesiti

| Elena_Maria_Dragan_1992 a răspuns:

Vorbiti despre zapadalaughing

| anonimus321 a răspuns:

Hei,se gaseste mereu cate ceva de zis numai sa nu ai emotii. O poti intreba ce ii place sa faca in timpul liber,ce va face dupa scoala, ce apreciaza la un baiat, ce asteptari are de la un iubit, chestii de acest gen. Hai ca e usor, succes! :*

| tatuajesibiu a răspuns:

Pup-o Ba!
Nu M'ai Vorbi