| anonim_4396 a întrebat:

dupa ce ma masturbez si ejacuez mi se umfla un pic in capul penisului unde urinez e ceva de ingrijorat? poate sa fie de la ata oare? am avut cateva relatii intime dar protejate si nu cred ca mi s-a rupt ata dau funda sad

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Canalul din interiorul penisului pe unde urinezi si pe unde si ejaculezi se numeste uretra. Frenul (ata popular) este prins de gland (capul penisului) dar nu exista o legatura a sa cu uretra, deci de la masturbare nu ti se poate afecta acea zona/loc.Acea umflatura nu-mi pot da seama de la ce s-ar produce sau ce ar putea provoca aparitia sa.Frenul la marea majoritate a barbatilor ramane intacta toata viata.Se poate rupe doar in cazul unei fortari bruste a decalotarii, in general la practicarea sexului anal.

| ciprian2015 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Sa fie oare o iritatie de la sapun? cand ma masturbez dupa ce ejacuez mi se umfla un pic unde e gaurica aia de urinez chiar langa ia acolo dupa vreo 5-10 minute dispare oare e normal sau e ceva de ingrijorat sad

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sincer sa fiu nu cred, mai ales daca nu te doare nu te jeneaza, nu ar fi niciun motiv de ingrijorare.Incearca sa schimbi sapunul.

| ciprian2015 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Aha mersi meriti funda bag **** in ia de **** o tai si gata firar ia azi mamalor de probleme

| Sh_Atat_Ana_1990 a răspuns:

Nu stiu