| Mikutza98 a întrebat:

E normal ca si prima si a doua oara cind faci sex sa curga singe? Prima data cind am facut sex a fost cu 1 saptamana in urma si a fost foarte dureos, si singe a curs. Iar aseara cind am facut a 2-a oara sex toto a cur singe. Credeti ca ar trebui sa fac o vizita la ginecolog sau nu e nimic grav?

11 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

E normal, a 3 oara daca se intampla asa, nu mai e bine.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, este relativ normal ca să apară sângerare la primele 1-3 contacte sexuale ( mai ales dacă himenul nu s-a rupt complet la deflorare )!

Toate cele bune.

| corbulalbrosu a răspuns:

Exista posibilitatea ca prima oara deflorarea sa nu se fi produs integral si sa fi ramas o portiune de himen care sa se fi rupt definitiv acum la adoua incercare de penetrare/sex. O vizita la medicul ginecolog este recomandat in totdeauna dupa deflorare indiferent de urmarile acesteia, sau a modului in care s-a desfasurat si ce a urmat.

| Emilian65 a răspuns:

Prima oara este normal sa-ti curga sange, dar a doua oara nu trebuia sa-ti mai curga sange, daca al doilea act sexual s-a produs la o saptamana dupa primul.

| LoveSleep a răspuns:

Dacă faci și a 3-a oară și "toto cur singe" du-te la ginecolog.

Răspuns utilizator avertizat
| mont a răspuns:

Stai cuminte, lasa-l dracului de sex si probabil nu o sa ai probleme.

| ddoorriiaannaa a răspuns:

Oameni buni, de ce va radeti de persoanele care chiar sunt ingrijorate si au nevoie de ajutor? Voi nu ati fost virgini si la un moment dat v-ati inceput viata sexuala? Sunteti groaznici unii dintre voi.
Stai linistita, probabil nu s-a rupt de tot himenul prima data. Sa aeti grija si sa va protejati, asta e pentru a scapa de stres.

| Dice3 a răspuns:

La ginecolog sa te duci, esti insarcinata...doamne, nu mai sta!

| Dice3 a răspuns:

Du-te la ginecolog draga mea, esti insarcinata!