| Bubuielu a întrebat:

Salut, TPU! Este la scoala o fata de care imi place si cred ca si ea ma place, adica i-am scris un biletel si ea l-a ignorat, apoi de 1 Martie i-am pus flori pe banca si apoi am plecat, dar ea s-a prins, apoi i-am completat oracolul si i-am scris la SECRET : I LOVE YOU!...
Acitit si apoi a zambit... Acum ma ignora si mi-a comentat pe Facebook la o poza de cand aveam 6 ani ca sunt cidat...
Deci vreau sa stiu daca ma place... Voi ce credeti?

8 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Fara sa mai lungesc atata teoriile:
1. Fie nu te place, si ti-a zambit din politete ca sa nu te superi;
2. Fie te place, dar cum e foarte timida si nu stie ce sa faca/sa zica, mai bine te evita. E posibil si asta. Multe fete prefera sa evite baietii numai de teama de a intra in vorba. Nu stiu ce sa zic.

Nu o mai stresa cu cadouri si mesaje. Stai, uita-te in ore la ea, sau daca nu e cu tine in clasa, uita-te in pauze la ea cand o vezi si observ-o cateva zile. Se uita si ea?! Te evita cu privirea? Daca te evita, nu are rost. Daca te cauta si ea cu privirea, mai e o sansa.

Sper ca te-am ajutat.

| Mihaela1964 a răspuns:

Intreab-o direct, ca nu e balaur cu 7 capete si vorbeste romana, banuiesc. Daca nu-ti prea vine sa faci asta, intreaba o prietena buna de-a ei.E mai sigur decat sa crezi ca ea a crezut, ca...etc.

| Urpaniel a răspuns:

Poate a zâmbit la modul că eşti fraier, fără supărare.

| 7639781254 a răspuns:

Imi pare rau sa te dezamagesc, dar cred ca Urpaniel are dreptate.

| Wolfyye a răspuns:

Sincer amice, eu cred, la fel ca si prietena ta, ca esti ciudat.laughing

| FallingLeaves a răspuns:

Sincer?
Dupa parerea mea, ea te considera un baiat foarte dulce, dar dupa comportament, nu te place in felul ala. Am patit-o si eu cu un baiat..Si m-a durut cand se dadea drept prieten cu mine si atat. Este frustrant sa placi pe cineva si sa nu primesti inapoi acelasi tip de afectiune, dar adevarul este ca nu poti forta pe nimeni sa te iubeasca cu sila, asa :/

Eu zic sa mai incerci o data. Poate...acum ca vine vara sa o inviti la un suc/ inghetata/ film..etc? Daca nu accepta, las-o asa... Timpul trece si chiar daca pare imposibil sa ai pe altcineva in minte o sa vezi ca merge.
Take care ^_^
Succes :*

P.S.: Nu fii prea public cu sentimentele tale, s-ar putea sa o sperii. Ia-o usor xD

| Powerups a răspuns:

Salut! Cat timp a ignorat biletelul stiind ca este de la tine, ar fi un semn ca nu este interesata.
In legatura cu ce i-ai scris in oracol si ca a zambit, poate a zambit ca i s-a parut penibil sau dragut, nu avem de unde sa stim ce este in capul ei.
Ti-a comentat la facebook la o poza de cand aveai 6 ani ca esti ciudat sau ca erai ciudat? In caz ca a spus ca ESTI ciudat inseamna ca nu este interesata...Totusi cel mai bine este sa te duci intr-o zi la ea si sa ii spui ceea ce simti si sa o intrebi daca este reciproc, pentru ca noi chiar nu stim daca te place sau nu.
Funda?winking

| TheFuckIsThis a răspuns:

Bat clopote de nuntarolling on the floor))))