| Filimon_Narcis_1995 a întrebat:

Este o fata la mine din clasa de care-mi place foarte mult si pe zi ce trece ma indragostesc de ea inebuneste, si nu am curaj sa-i spun ceea ce simt
Vreun sfat? va rog big grin

Răspuns Câştigător
| Luly1802 a răspuns:

Te sfatuiesti sa iti "iei inima in dinti". Eu am incercat cu un baiat, dar nha, ei, ma descurc eu happy Faza este ca va fi un soc pentru ea, dar nu te grabi, ai tot timpul din lume. Raspunsul final este : sa ai curaj, dar sa fie intr-un loc protejat, pentru ca de fata cu toti ei vor rade... happy BAFTAA happy

| Filimon_Narcis_1995 explică (pentru Luly1802):

Stiu, cei din clasa la mine rad chiar daca vb cu ea sti? le-o fi ciuda sau altceva

| Luly1802 a răspuns (pentru Filimon_Narcis_1995):

N`au ce face laughing

12 răspunsuri:
| TheBrainiac a răspuns:

Fa-o sa rada mult, daca e cu tine in banca, lasa-i o surpriza (de obicei, un fruct), condu-o pana acasa, faceti teme impreuna (o data la ea, o data la tine). Si nu uita, lucrul cel mai important: atinge-o, in joaca, asa. Succes!

| Filimon_Narcis_1995 explică (pentru TheBrainiac):

Ma inteleg bine cu ea, radem in fiecare pauza dar partea nasoala este ca nu o pot conduce cam pe nicaieri ca ea face naveta si este si cu verisoara ei care sunt cu aman2 in clasa happy
si intr-un fel ma simt mai timid

| TheBrainiac a răspuns (pentru Filimon_Narcis_1995):

Am inteles! Atunci, cauta alta fata, de la tine din oras. Eu unul, nu sunt de acord cu relatiile la distanta, nici pe net. Si ca sa scapi de timiditate, iesi pe afara, abordeaza fetele; chiar daca zici o prostie, tu razi impreuna cu ele. Du-te la sala, apuca-te de un sport, de dansuri sau ceva. Ai sa vezi ca lucrurile astea o sa-ti dea incredere in tine. Uneori e suficient sa-ti schimbi infatisarea. Eu asa mi-am capatat increderea. Iti spun sincer ca inainte nu imi placea ceea ce vedeam in oglinda, insa acum imi vine sa ma pup singur (chiar daca are cine sa ma pupe). happy Si toate astea multumita unei freze si niste haine pe placul meu. Asa ca, dragul meu, fa ceva si scapa de timiditate, ca te omoara. Spor la treaba si succes!

| Filimon_Narcis_1995 explică (pentru TheBrainiac):

Mersi de sfat o sa ti-l urmez

| Cristi_Sporiș_1994 a răspuns:

Fii comunicativ cu ea ca sa te placa.Trebuie sa ai atitudine, uita-te in ochii ei si fi atent, intreab-o cum a fost ziua ei, intreab-o despre ea, ce ii place ei cel mai mult sa faca, cand a facut ultima oara acel lucru, cum se simte cand face ce ii place cel mai mult, intreab-o daca citeste, ce filme ii plac, pune-o sa iti povesteasca despre filmul ei favorit, ascultati impreuna muzica ei preferata, spune-i preferintele tale in materie de filme, muzica etc. daca tu ai alte preferinte nu o mintii spunandu-i ca si tie iti place ce ii place si ei. fi sincer si arogant. intreab-o daca ar fi posibila teleportarea unde ar vrea sa fie in momentul acela, intreab-o unde a calatorit, daca se mai joaca cu papusile, fa glume cu ea, fi amuzant insa nu ii spune bancuri. e o mare greseala sa spui bancuri fetelor, devii plictisitor. in general vorbiti despre ea, si mai putin despre tine. Spune-i ca tu esti o fire mai misterioasa si nu te deschizi in fata multor persoane, apoi intreab-o daca se considera o persoana speciala. Spune-i ca ai vrea sa vezi daca e genul de persoana pe care ai vrea sa o cunosti mai bine. Provoac-o spunandu-i ca vrei sa o seduci apoi intreab-o "crezi ca poti sa imi faci fata?" ea o sa vrea sa iti demonstreze ca e suficient de buna pentru tine. spune-i scurt "demonstreaza", intreab-o cum ii place sa fie sarutata "tandru sau plin de pasiune?" ea nu are de ales daca vrea sau nu sa o saruti ci modul in care ai sa o faci. Fi destept si vigilent, lasa dulcegariile pentru mai tarziu. sunt multe lucruri pe care le poti vace ca sa o faci sa te iubeasca dar ma dor degetele.eh mult succes si nu uita funda

| teiubesteuna a răspuns:

E frumos sa te indragostesti! mai bine spune-i si pana la urma poate si ea te place si daca iti e rusine poti sa ii spui pe net' nu neaparat in fata... sper sa iti reuseasca! bafta! si iti repet mai bine spune-i cea ce simpti si nu tine in tine pentru ca asa e mai rau!

| Filimon_Narcis_1995 explică (pentru teiubesteuna):

La asta ma tot gandesc si eu sa-i spun pe net dar n'am curaj...

| teiubesteuna a răspuns (pentru Filimon_Narcis_1995):

Nu trebuie sa iti fie frica, pentru ca nu e fata in fata eu prin scris si oricum e mai bine sa ii spui, haide fa-ti curaj! Succes si fi optimist! Curaj!

| Denny16 a răspuns:

Incearca ca borbesti cat mai mult cu ea, sa o intrebi ce mai face, sa ii arunci cate un zambet iar daca ti-l "ARUNCA" si ea inapoi esti pe drumul cel bun.In rest, incearca si tu sa iti dai seama daca simte ceva pentru tine. Eventual invit-o la un suc daca nu esti un tip timid asa ca intre colegi pentru inceput si vezi cum merge. sper ca te-am ajutat.big grin

| Filimon_Narcis_1995 explică (pentru Denny16):

Intr-un fel este asa mai ciudat ea facand naveta si plus ca este si cu verisoara iei care este tot in clasa cu mine si ca invatam dupa-amiaza si scapam tarziu la 7