| LuckyMe28 a întrebat:

Eu si prietenul meu am facut ieri sex, dar ma doare ingrozitor. Atat de mult m-a durut incat mi-au dat lacrimilelaughing mentionez ca de mult timp imi introduce un deget sau doua. Am mai facut sex o data si mi-a curs sange si credeam ca m-am dezvirginat, dar de fiecare data imi curge sange si ma doare. Acum m-a durut cel mai tare. Credeti ca am probleme? Mentionez ca am fost totul lubrifiat su am facut cu prezervativ

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La 16 ani poti mereg singura la ginecolog, fara parinti.
Oricum, iti incepi viata sexuala de-abia dupa ce esti 100% sigura ac poti sa mergi la ginecolog, in ziua de azi nici o femeie nu accepta sa faca sex daca are dubii ca poate sa mearga la ginecolog. Asa ca lasa rasfatul de fetita, esti femeie acum, ai niste indatoriri serioase. Sexul aduce multa placere dar si foarte multe obligatii si responsabilitati, nu mai poti sta fara grija ca in copilarie. Asuma-ti statutul de femeie matura (doar tu ti l-ai dorit asa de devreme). Gandeste-te ca daca ai o infectie, iti poti expune si partenerul, il poti imbolnavi si pe el (chiar daca folositi si prezervativ). Daca de tine si sanatatea ta nu iti pasa, esti obligata sa faci orice sacrificiu ca sa ii protejezi lui sanatatea.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil ai o infectie genitala. Nu mai faceti sex inainte de a te prezenta la medicul tau ginecolog pentru consultatie si analize.

| LuckyMe28 explică (pentru Brigaela):

Nu pot. am 16 ani, chiar imi e greu sa ii spun mamei si sa merg la ginecolog

| AnonImOO000 a răspuns (pentru Brigaela):

Buna ziua draga doamna! Vreau sa va multumesc pentru sfatul de acum un an, v-am prezentat problema si mi-ati spus ca am cancer la testicule si am fost la medic panicat si gata sa mor de frica, si mi-a spus ca nu am nimic, aveam o acumulare de sperma din cauza lipsei sexului, NU stiti nimic, va sfatuiesc sa nu mai dati sfaturi despre subiecte pe care nu le intelegeti, cu tot respectul, sunteti incompetenta si urata!

| Brigaela a răspuns (pentru AnonImOO000):

Eu nu am spus nimanu niciodata ca are cancer fara sa vad o biopsie, asa incat cred ca fie ma confunzi, fie nu ai inteles.
Despre restul, sa-ti fie rusine!

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru AnonImOO000):

Ai atata dreptate! Doar astazi am citit doua sfaturi idioate data de aceasta femeie, care crede ca le stie pe toate, dar... nu stie nimic.

| Brigaela a răspuns (pentru LuckyMe28):

La 16 ani poti mereg singura la ginecolog, fara parinti.
Oricum, iti incepi viata sexuala de-abia dupa ce esti 100% sigura ac poti sa mergi la ginecolog, in ziua de azi nici o femeie nu accepta sa faca sex daca are dubii ca poate sa mearga la ginecolog. Asa ca lasa rasfatul de fetita, esti femeie acum, ai niste indatoriri serioase. Sexul aduce multa placere dar si foarte multe obligatii si responsabilitati, nu mai poti sta fara grija ca in copilarie. Asuma-ti statutul de femeie matura (doar tu ti l-ai dorit asa de devreme). Gandeste-te ca daca ai o infectie, iti poti expune si partenerul, il poti imbolnavi si pe el (chiar daca folositi si prezervativ). Daca de tine si sanatatea ta nu iti pasa, esti obligata sa faci orice sacrificiu ca sa ii protejezi lui sanatatea.

| MihaiNicu23 a răspuns:

In cazul acesta durerile nu sunt normale, mergi la ginecolog pentru consultatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i tipului să nu se mai joace cu degetele acolo, cel puțin nu în perioada asta. Nu contează dacă s-a spălat pe mâini sau nu.
Poți face o infecție serioasă de tot.